Індекс борщу: як змінилися ціни від початку війни

5 коментарів 24705 переглядів

Ви можете обрати мову сайту: Українська | Русский (автоперевод)


Ціни на продукти нас і до війни не надто балували, але за останні два місяці навіть важко сказати, що сумніше: цінники у супермаркетах чи прогнози щодо того, якими вони будуть у найближчому майбутньому. Експерти готові назвати десяток причин нестримного подорожчання, але головна одна – війна.


Дорого і дуже дорого

Статистика стверджує, що з початку року продукти подорожчали у середньому на 25%. Це дуже серйозне подорожчання, але проблема в тому, що за відчуттями ціни зростають набагато швидше. Сусідка, для якої похід продуктовими магазинами є основною розвагою, запевняє, що цінники в магазинах переписують якщо не щодня, то двічі-тричі на тиждень – точно.

Надії на те, що в таких умовах наші сімейні бюджети могли б урятувати звичні бюджетні страви, не виправдовуються: тут теж усе дорого. Днями всеукраїнський сервіс доставки продуктів Zakaz.ua з посиланням на дослідження аналітиків повідомив: індекс борщу з початку війни становив майже 27%, тобто головна українська страва, яка увійшла влітку 2022-го до списку нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО, за півроку подорожчала більш ніж на чверть.

Що по чому

Аналітики сервісу проаналізували зростання цін у столичних супермаркетах за 6 місяців війни на продукти, необхідні для приготування нашої традиційної страви, і виявилося, що подорожчали майже всі інгредієнти, що входять до складу українського червоного борщу. Але якщо одні зросли в ціні на цілком прийнятні 7%, інші злетіли більш ніж удвічі.

Лідером стала ріпчаста цибуля, вартість якої, за даними аналітиків, підскочила на 114%. Якщо в лютому цибуля в середньому продавалася по 20 грн за кілограм, то до кінця серпня її середня вартість у столичних супермаркетах склала 42,8 грн/кг. Що цікаво, таке подорожчання не є світовою, ані навіть європейською тенденцією. Наприклад, в Естонії цибуля продається по 45-55 центів (тобто за нинішнім курсом по 16,6-20,3 грн) за кілограм. Експерти зазначають, що така значна цінова різниця пов’язана зі скороченням виробничих площ під цю культуру в Україні та різким зниженням урожаю цибулі.

Картопля за півроку в середньому подорожчала на 40%, морква – на 48%, а свинина – на 30%. Також більш ніж у півтора рази (на 54%) зросла ціна на томатну пасту: якщо у лютому 350 г пасти можна було купити за 32 грн, то наприкінці серпня – за 49,5 грн.

Водночас експерти звертають увагу на відчутний дефіцит томатних соусів та пасти. З прилавків поступово зникає продукція низки вітчизняних виробників, таких як «Чумак», «Руна», «Наш продукт», «Помідора». Якщо раніше в українських магазинах продавали десятки видів томатної пасти, то зараз – одиниці. Втім, тут за пошуком причин такого розвитку подій далеко не треба ходити: Херсонська область, яка є головним виробником помідорів, кетчупів та томатної пасти, знаходиться у тимчасовій окупації.

Найменше подорожчала соняшникова олія: ціна на неї зросла на 7%. А ось сметана за півроку підскочила у ціні на третину – до 36 грн (у середньому) за 400-грамовий пакетик.

Порадували цінами капуста та буряк – мінус 1% та мінус 41% відповідно. Втім, якщо згадати, що ми порівнюємо лютневі ціни з цінами у серпні-вересні, коли вони мають бути мінімальними, радості стає трохи менше.

guest

5 коментарів
Старые
Новые Популярные
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии
рубль
рубль
1 год назад

а индекс раССовых рюССких щщей указать? Бендерыыы, притесняете рогатых цапов, Тирасполя на вас нету :((((((

рубль
рубль
1 год назад

⛽️ бензинчику, в борщик подлейте и чавкайте на-здоровье. Он так же , подорожал! И подорожал , уж настолько, что стал дороже, чем в той самой гомосакской амЭрЫки – которая с этими, как их тамА – рогатыми пидорами мУйданутами:))))) Твари!

рубль
рубль
1 год назад

почему шлете нахуй – я когда сосу кaдыыыыровские пюсюны, всегда бенzинчиком смазываю – отличный соус! Лучше, чем соевый:)))))

рубль
рубль
1 год назад

А меж тем, экспорт сельскохозяйственной продукции Российской Федерации, в этом году, уже составил 40 миллиардов долларов! Упс! Много или мало? Если учесть, что это ровно половина бюджета, этого недоразумения, которая себя – обзывает страной:)), то можно ответить, на поставленный вопрос. Сегодня, в России , отмечают День работника сельского хозяйства. Таки есть , что отмечать!

рубль
рубль
1 год назад

А еще меж тем мы все – рюССкие пидорасы – с сельхоз-кадастром и беZ:)))))

5
0
Поділіться своєю думкою з цього приводу в коментарях під цією новиною!x