Рішення за одеськими депутатами: міністр культури України висловився щодо знесення пам’ятника російський імператриці Єкатерині ІІ

7 коментарів 20250 переглядів

Міністр культури України висловив свою думку щодо пам’ятника російський імператриці Єкатерині ІІ, який знаходиться в центрі Одеси. Рішення щодо його знесення залишається за одеськими депутатами, яке у Києві готові підтримати. Про це написали на сайті Міністерства культури та інформаційної політики з посиланням на інтерв’ю Олександра Ткаченка для «Свідомі».

За його словами, першочергово щодо пам’ятника російській імператриці Єкатерині ІІ необхідно рішення одеських депутатів. А також звернення до міністерства.

Щодо пам’ятника Єкатерині ІІ в мене очевидна думка: навряд його потрібно залишати. Якщо воно (прим. Ред. – звернення) надійде – не сумнівайтеся, ми дамо згоду, – заявив міністр Олександр Ткаченко.

Він також зазначив, що для знесення пам’ятника є законна процедура.

Якщо пам’ятка належить до списку місцевої культурної спадщини, то місцева влада подає до нас рішення щодо винесення її з цього списку. У такому випадку пам’ятник можуть перенести на якусь алею радянських пам’ятників чи віддати до музею. Тобто не обов’язково трощити. Якщо це національна пам’ятка, то вносимо пропозицію до Кабміну, де ухвалюється відповідне рішення. Ми просимо місцеві органи влади вирішувати, зважаючи на думки експертів, але також і на місцеві традиції чи історії, пов’язані з тим чи тим місцем, – підкреслив міністр.

Нагадаємо, пам’ятник Єкатерині відновили у 2007 році в центрі Одеси, однак називається він «Засновникам Одеси». Проти створення пам’ятника російській імператриці, яка узаконила на теренах України кріпацтво й остаточно знищила Запорозьку Січ, висловлювалось багато українських організацій та активістів.

Також у 2022 році на сайті президента України петиція щодо демонтажу пам’ятника набрала 25 тис. необхідних підписів.

Коментарі
 • Катька и КОНЯКА?! Фублядь, рублядь...

  Помечтай-помечтай о щебне на ночь глядя, рублядь! И какое ты “одессит”, говно, zавезенное после геноцида?! Кстати, “памятник” можно и не сносить, к чему бюджетные средства тратить в столь непростое время, когда БРАТСКАЯ ракета совершенно бесплатно исполнит сие?… Лучше приделать к нему бронзового КОНЯ, она бы ОЦЕНИЛА!!!

 • рубль

  Полагаю, что памятничек бесталанному художничку и горькому алкоголику, который , к Нашей Одессе, никакого отношения не имел, и им здесЯ – не воняло, будет снесён- и переработан, в мелкий щебень!:)))
  А, этот щебень, в последствии, будет использован, для отсыпки – дорожек ——— В ОБЩЕСТВЕННЫЕ ТУАЛЕТЫ!!!:))))
  и парк – приобретёт своё историческое наименование – Александровский!!!, а не какого-то там, ВШИвчэнко!

 • XXL

  А Одесситов спросить?

 • Аноним

  На зе дрочи,тебе не привыкать.

 • Антигость*

  Будет прикольно, если это сделает братская ракета быстрее, чем слизняки “посоветуются с товарищами”. Вата в Одессе стоит, нет, болтается; в общем, zaцементирована покрепче, чем данный обоссанный “памятник”.

 • рубль

  Не-е-т!!! На чтоже я драаачить будуууу…. :::(((((((

 • Неважно

  Долбоебству нет предела.

Прокоментувати

Ваша email адреса не буде опублікована

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.