Одеська область першою в Україні завершила збір ранніх зернових – скільки намолотили

0 коментарів 9477 перегляд

Аграрії Одеської області завершили збір ранніх зернових – зібрано 2,5 млн тонн.

Про це повідомила прес-секретар голови Одеської обласної військової адміністрації Альона Новічкова.

“Одеська область першою в Україні завершила збір ранніх зернових культур. В 2022 році зібрано 2,5 млн тонн: зокрема, головну хлібну культуру, озиму пшеницю обмолочено на площі 627,3 тисячі гектар і намолочено 1,63 млн тонн. Врожай озимого ячменю склав 692 тисячі тонн. Ярого ячменю намолочено 82,6 тисячі тонн. Ріпак обмолочено на площі 139,5 тисячі гектар і намолочено 242,4 тисячі тонн”, – проінформували в ОВА.

Як зазначив очільник області Максим Марченко, зібраного врожаю вистачить як на забезпечення внутрішніх потреб області, так і на експорт, а також поставки в інші області, які матимуть у цьому потребу. Він подякував аграрям, які в важких умовах продовжують виконувати свою роботу та забезпечують Одещину і світ зерном.

Як повідомляло “БІ”, 1 серпня відновлено експорт українського зерна – з Одеського порту вперше з початку повномаштабної війни вийшло судно Razoni під прапором Сьєрра-Леоне, завантажене 26 тисячами тонн української кукурудзи, що зараз прямує до ліванського порту Триполі. А сьогодні вранці з портів Одеської області вирушив перший караван суден з українським збіжжям. На борту трьох балкерів NAVI STAR, ROJEN та POLARNET – 57 тисяч тонн української кукурудзи, яка направляється до Туреччині, Великої Британії та Ірландії.

Прокоментувати

Ваша email адреса не буде опублікована

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.