Україна розпочала процедуру повернення тіл загиблих у Оленівці військових – омбудсмен

6 коментарів 21222 переглядів

Ви можете обрати мову сайту: Українська | Русский (автоперевод)


Україна розпочала процедуру повернення тіл загиблих українських військовослужбовців в Оленівці Донецької області внаслідок теракту рф. Про це у ефірі телемарафону заявив Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець.


«Я звернувся і з тим, щоб обов’язково мені надали можливість відвідати наших поранених героїв. І ми почали процедуру повернення тіл загиблих наших військовослужбовців, які там трималися», – поінформував омбудсман.

Водночас він зазначив, що не сказав, що Україна розпочала якісь домовленості щодо цього питання. Лубінець заявив, що мова йде про відповідний запит щодо, у тому числі, повернення тіл загиблих на підконтрольну українській владі територію, щоб родичі могли їх отримати.

“І наразі ми ведемо цю процедуру. Офіційно цю процедуру ми всі запустили”, – сказав уповноважений.

За його словами, якщо аналізувати цей заклад у Оленівці, то там є порушення усіх Женевських конвенцій.

«Зокрема, у принципі ця установа не може бути розрахована на таку кількість громадян – там тисячі людей перебували. І ми неодноразово піднімали питання перед міжнародниками, перед, у першу чергу, МКЧХ, щоб вони мали туди доступ і фіксували порушення умов тримання, кількість людей, тощо», – уточнив він.

Лубінець висловив думку, що міжнародники мають туди приїхати і взяти усі матеріали для експертизи.

«Це не будуть робити українські експерти, і на наш погляд, це не мають робити експерти рф – це мають робити міжнародні експерти з різних інституцій, по всьому світу, щоб максимально об’єктивним було розслідування цього злочину», – поінформував він.

Посадовець зазначив, що свідчення поранених українців будуть слугувати додатковим доказом того, що насправді там відбулося, – як відбувався процес переведення, що казали військовим, чому їх переводять, чому саме у цей барак.

«Тим більше що наскільки ми знаємо, якихось інших позитивних змін в умовах тримання – там нічого подібного не було. Тому запитань наразі багато, але повірте, ми робимо все, що можемо, що ми маємо робити», – сказав він.

За словами омбудсмана, наразі представники України вимагають, що поки росіяни не допускають туди представників української держави, то нехай допустять туди міжнародників.

Як повідомлялося, раніше Генеральний штаб Збройних сил України заявив, що росіяни зумисно обстріляли колонію в Оленівці, де були українські військовополонені.

guest

6 коментарів
Старые
Новые Популярные
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии
Анонимно
Анонимно
1 год назад

Не, ну а чо, норм. Живых – Украина сдала, т.е. по словам зеленского эвакуировала, только не сказал, что в плен, и доложил это народу, как великую победу, мертвых – пытается вернуть. После того как сами же хаймерсами расстреляли. Прикольно.

Дима
Дима
1 год назад

Щось зєлєбоби мовчать, мабуть ржуть.

Гарантии ООН = 0
Гарантии ООН = 0
1 год назад

Синдбот, те тоже так может “прикольно” стать, как Виктору Буту, например, до сих пор кукарекает.

Анонимно
Анонимно
1 год назад

Бута вытащат. Вопрос времени. И вряд ли он завидует пленникам, которые уже докукарекались. Свои же замочили. Чтобы молчали. И татушками со свастикой не хвастались. Теперь будут образцово показательные похороны устраивать. И зеля со скорбным видом произнесет речь. Если не под наркотой будет.

Ирэн
Ирэн
1 год назад

А почему в разных темах название села написано по разному? Оленевка или Оленивка? Даже это не можете сделать без ошибок, косорукие. Темы вообще не проверяете? Так и на фронте. Все у Украины через одно место.

Не темы, а новости и статьи - ты не на кремлевском форуме, zалупа :)
Не темы, а новости и статьи - ты не на кремлевском форуме, zалупа :)
1 год назад

Вот это да, ты седня разошлось в лае, видно соловьиный помет так действует, не закидывайся им больше, а если хочешь – продолжай 😉 … Вытащат – вопрос времени, ага – как постройка коммунизма к 1980 🙂 Завидует он поганому американцу Сноудену, которого бРодина отказалась менять на Бута – ценнее оказался…

6
0
Поділіться своєю думкою з цього приводу в коментарях під цією новиною!x