В ИГГУ День Соборности отметили с поэзией (фото)

22 січня для української громадськості є днем Соборності, днем єднання народу в одну монолітну націю.

В Ізмаїльському державному гуманітарному університеті (ІДГУ) цю дату відзначили по-особливому. Дійство відбулося за участі студентів та викладачів факультету української філології та історії, учителів-філологів південних районів Одеської області. Про єднання українських земель дискутували в контексті творчості речника національної ідеї, відомого поета-шістдесятника Василя Симоненка, 80-літній ювілей якого припав на січневі дні. Більше 70-ти учасників міжрегіонального науково-методичного семінару «Василь Симоненко та сучасність: діалог крізь час і простір» обговорювали питання Соборності України загалом, представили цікаві матеріали про участь Василя Симоненка у державотворчих процесах.DSC04063-1024x768 В ИГГУ День Соборности отметили с поэзией (фото)

Відкриваючи науковий форум в.о.ректора ІДГУ, проф. Ярослав Кічук зробив акцент на символічності проведення в університеті цього заходу саме в національний святковий день Соборності України. На півдні Одеської області Ізмаїльський державний гуманітарний університет є єдиним державним вищим навчальним закладом, який ефективно реалізує українську державну політику в сфері освіти та науки.

Із вітальним словом до присутніх звернулись: проф. Лілія Циганенко, проф. Тетяна Шевчук, проф. Галина Райбедюк. Вони відзначили, що знаменним є проведення наукового форуму про Василя Симоненка, творчість якого згуртовує народ навколо загальнолюдських цінностей.DSC04077-1024x768 В ИГГУ День Соборности отметили с поэзией (фото)

У вступній доповіді завідувач кафедри української мови і літератури проф. Галина Райбедюк підкреслила, що соборні ідеї суголосні слову Василя Симоненка, яке було й залишається злободенною сучасністю й сподіваною прийдешністю.

Усі виступи об’єднала тема непереможності народу, збереження цілісної соборної й мирної України, про яку мріяв поет: «Народ мій є, народ мій завжди буде! Ніхто не перекреслить мій народ!»

Своєрідну емоційну атмосферу семінару створили продекламовані виступаючими поезії Василя Симоненка.DSC04112-1024x768 В ИГГУ День Соборности отметили с поэзией (фото)

Від імені адміністрації ІДГУ в цей святковий день були відзначені та нагороджені за вагомий особистий внесок у розвиток української освіти та науки методисти, учителі, філологи, громадські діячі Одеської області.

Заключним акордом науково-практичного семінару стали слова з відомої пісні на слова поета, котрі були сприйняті як заповіт українству: «Можна все на світі вибирати, сину, вибрати не можна тільки Батьківщину».DSC04124-1024x768 В ИГГУ День Соборности отметили с поэзией (фото)

Обнаружен AdBlock! Сайт может некорректно отображаться. Пожалуйста, обратите внимание на эту информацию.

Мы заметили, что Вы используете AdBlock или другое подобное приложение.

Хотим отметить, что у нас нет надоедливых баннеров на весь экран, отвратительных звуков или всплывающих объявлений. Мы не применяем назойливую рекламу!

В то же время, многие блокировщики рекламы являются наиболее частой причиной проблем с отображением сайта (например наш логотип может съехать вниз). 

Пожалуйста, добавьте bessarabiainform.com к вашему белому списку блокирования объявлений или отключите программное обеспечение, блокирующее рекламу. Как только это будет сделано, Вы перестанете видеть данное всплывающее окно.

Если Вы не знаете как добавить сайт в белый список, тогда перейдите по этой ссылке