Дякуємо, що читаєте нас українською💪

«Зелена карта» – можливість українського водія безперешкодно виїжджати до країн Європи на власному авто

Андрій Світличний 0 коментарів 1566 переглядів

Ви можете обрати мову сайту: Українська | Русский (автоперевод)


Наразі гострою проблемою на дорогах України та світу є аварії. А все – через велику кількість автомобілів, котра збільшується з розвитком автомобілізації. Основною проблемою в будь-якому ДТП (окрім ризиків, пов’язаних із травмами та іншими варіантами шкоди здоров’ю та життю учасників аварії) є компенсації людям. Усі компенсації лягають на плечі винуватцю дорожньо-транспортної пригоди, і він їх вимушений буде виплачувати. Але не завжди у водія-винуватця є необхідні кошти на всі ці виплати. У такому випадку компенсація збитків постраждалим може затягнутися на довгі роки, а це нікому не треба.


Тому в Україні та в інших країнах на законодавчому рівні ввели обов’язкове страхування. В Україні це ОСЦПВ, серед людей – просто автоцивілка. Але вона діє лише на території України, і за кордоном вона не працює. А коли автомобілісту треба їхати за кордон, то тут є два варіанти. Перший – це купувати місцеву страховку в кожній країні, котра траплятиметься водієві на шляху (навіть, якщо дану країну водій слідуватиме транзитом). Другий варіант – це купити поліс Зелена карта на авто та зекономити великі кошти. Даний поліс ще називають «Грін картою».

Головні особливості «Зеленої карти»

«Зелена карта» є аналогом автоцивілки, але даний вид страхування діє на міжнародному рівні. Варто розуміти, що він діє лише в тих країнах, котрі ратифікували його дію. Якщо в країні, куди збирається їхати автомобіліст, не діє дана страховка, то доведеться купувати місцевий поліс. Це може створити певні проблеми.

Наразі «Грін карта» діє в таких країнах: усі країни Європи, Туреччина, Іран, Ізраїль та Азербайджан. Також для іноземців така страховка діє і в Україні. Це важливо для всіх. Серед головних особливостей «Грін карти» є такі:

  • Даний вид страхування діє лише на території інших держав, котрі ратифікували його. По Україні для українців діє звичайна автоцивілка.
  • Вартість «Зеленої карти» вища, ніж в автоцивілки, адже ціна розраховується з того, що автомобіліст поїде за кордон, а там і ціни на компенсації будут значно вищими.
  • Страховка компенсує збитки лише тим, хто постраждав у ДТП і не є його винуватцями. Сам винуватець не отримує нічого.

Тому важливо просто бути обережними при керуванні машиною і намагатися не потрапляти в аварії – хоча б із власної вини. Але такий варіант повністю не виключити все одно, а тому «Зелена карта» – це те, що мусить мати кожний водій.

Наслідки, котрі матиме водій, якщо в нього не буде поліса «Зелена карта» під час поїздки за кордон

Ризикувати не треба. Якщо законодавством країни визначено, що в автомобіліста має бути такий поліс, то він має бути. А інакше будуть серйозні наслідки. Серед них – такі:

  • Штраф. У Європі штрафи значно більші за українськими мірками, ніж у самій Україні, тому це вильно вдарить по кишені водія.
  • Депортація порушника. Також йому можуть заборонити в’їзд у дану країну.
  • Конфіскація транспортного засобу. Втратити власний транспортний засіб – це проблема для всіх. А забирати його потім зі штраф-майданчику – це ще більші витрати.

Тому краще не ризикувати та купити «Зелену карту».

подключи новый интернет и ТВ в Бессарабии от Sohonet.ua за 120 грн
guest

0 коментарів
Старые
Новые Популярные
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии
0
Поділіться своєю думкою з цього приводу в коментарях під цією новиною!x