“Проводили огляд” померлих пацієнтів: на Одещині викрили чотирьох грошолюбивих лікарок

1 коментар 173340 переглядів

Ви можете обрати мову сайту: Українська | Русский (автоперевод)


На Одещині викрили чотирьох лікарок комунальної медичної установи у несанкціонованій зміні інформації. Для отримання більшої заробітної платні від держави вони вносили до електронної системи охорони здоров’я неправдиві відомості про нібито надані ними медичні послуги людям, двоє з яких померли ще напередодні маніпуляцій із базою. Про це повідомляє “Бессарабія INFORM”, посилаючись на обласне управління поліції.


Поліцейські встановили, що дерматовенеролог, невропатолог, офтальмолог та терапевт, використовуючи службові комп’ютери та персональні ключі доступу до бази даних ЕСОЗ, вносили до неї недостовірні відомості щодо нібито проведених оглядів пацієнтів, які насправді за отриманням медичної допомоги до них не звертались.

Вибір щодо даних того чи іншого «відвідувача» здійснювався рандомно зі списку людей, які колись проходили лікування і історії захворювань яких зберігалися у системах охорони здоров’я.

Дві лікарки вдалися до системних маніпуляцій, навіть не перевіривши, що уявні пацієнти померли – один за місяць, а інший за кілька днів до дати «прийому» у медичній установі. І хоча громадянам не надавались лікарські послуги, вони оплачувалися державою.

Лікаркам повідомили про підозру у несанкціонованій зміні інформації, яка оброблюється в автоматизованій системі, вчиненій особою, яка має право доступу до неї.

“Таке правопорушення кваліфікується за ч. 1 ст. 362 Кримінального кодексу України і карається штрафом від 34 тис. до 68 тис. грн або виправними роботами на строк до двох років. Нині підозрювані перевіряються на причетність до скоєння аналогічних діянь“, – зазначив старший слідчий територіального підрозділу поліції Геннадій Грозов.

 

guest

1 Коментар
Старые
Новые Популярные
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии
Ганна
Ганна
3 дней назад

Тільки зараз виявили?! Таке вже практикується більше трьох років.

1
0
Поділіться своєю думкою з цього приводу в коментарях під цією новиною!x