Поліція може затримати чоловіка без документів до трьох годин для встановлення особи

0 коментарів 18603 переглядів

Ви можете обрати мову сайту: Українська | Русский (автоперевод)


Якщо під час перевірки поліцейським у громадянина відсутні і військово-облікові та документи, що посвідчують особу, то правоохоронець може здійснювати адмінзатримання для встановлення особи, але не більш ніж на 3 години.


Про це голова Національної поліції України Іван Вигівський заявив у інтерв’ю «Інтерфакс-Україна», відповідаючи на питання щодо дій поліцейських у ситуації, коли на виході з магазину до чоловіка підійшли працівники поліції і попросили показати військові документи, але в нього з собою немає цих документів і навіть телефону, передає Укрінформ.

«Якщо під час перевірки у особи відсутні військово-облікові документи та документи, що посвідчують особу, поліцейський може здійснювати адміністративне затримання для встановлення особи. Воно може тривати не більш як три години», – зазначив він.

За його словами, насамперед під час перевірки документів у особи поліцейському необхідно встановити, що саме відсутнє.

«Наприклад: у громадянина є документ, що посвідчує його особу, проте відсутній військово-обліковий документ. В такому випадку поліцейський документує цей факт, після чого з метою надання правової оцінки діям особи матеріали надсилає до ТЦК та СП. Це у випадку, якщо звернення ТЦК та СП до підрозділу поліції щодо доставлення саме цієї особи не надходило», – заявив Вигівський.

Голова НПУ поінформував, що якщо до підрозділу поліції в установленому порядку від ТЦК та СП надходило звернення щодо особи, тоді у поліцейського виникає право на здійснення адміністративного затримання цього громадянина та доставлення його до відповідного ТЦК та СП.

guest

0 коментарів
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии
0
Поділіться своєю думкою з цього приводу в коментарях під цією новиною!x