Найбільший виробник спирту та державний монополіст ДП «Укрспирт» опинилося на межі банкрутства

0 коментарів 12015 переглядів

Ви можете обрати мову сайту: Українська | Русский (автоперевод)


За інформацією Держаудитслужби найбільший виробник спирту ДП «Укрспирт» з квітня 2023 року повністю припинило виробничу діяльність та має багатомільйонну прострочену заборгованість перед державним бюджетом та іншими кредиторами. Про це повідомляє «Бессарабія INFORM», посилаючись на Держаудитслужбу за результатами  фінансового аудиту діяльності зазначеного Державного підприємства.


Демонополізація і реформування спиртової галузі розпочалася у 2020 році. За прогнозами, до державного бюджету мало б надійти близько 5 мільярдів гривень.

«Приватизація місць провадження діяльності (МПД) та зберігання спирту  ДП «Укрспирт» мала бути завершена ще у 2021 році (відповідно до Програми реформування та розвитку спиртової галузі на 2020–2023 роки). Натомість станом на 01.04.2024 залишаються неприватизованими 8 підприємств, що входять до ДП «Укрспирт», унаслідок чого ДП «Укрспирт» не отримало 95,7 млн грн запланованих надходжень від приватизації (балансова вартість майна, яку мав би окремо сплатити переможець аукціону)», – розповіли аудитори.

Підприємство, крім того, понесло понад 70 млн грн додаткових витрат на утримання непрацюючих підприємств і втрати активів на 5,2 млн гривень. Це стало причиною непогашення ДП «Укрспирт» до кінця 2023 року простроченої заборгованості перед державним бюджетом та іншими кредиторами.

«Також унаслідок неефективних управлінських рішень колишнього керівництва ДП «Укрспирт» щодо несвоєчасного виконання рішення Антимонопольного комітету України підприємство зазнало непродуктивних витрат на сплату нарахованої пені на суму 33 млн гривень», ─ наголосили у Держаудитслужбі.

Загальна сума виявлених недоліків та порушень під час використання майна і коштів підприємств становить понад 330 млн гривень.

Окремо аудитори звертають увагу, що невиконання ДП «Укрспирт» своїх зобов’язань перед бюджетом та контрагентами (через нестачу обігових коштів) призведе до додаткових витрат через сплату штрафних санкцій у розмірі 29,3 млн грн та у разі винесення судами рішень на користь позивачів за іншими справами, – на суму 8,4 млн гривень.

guest

0 коментарів
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии
0
Поділіться своєю думкою з цього приводу в коментарях під цією новиною!x