Мешканців Одещини попереджають про збільшення гризунів на полях: причина – у різкому потеплінні

0 коментарів 16038 перегляду

Ви можете обрати мову сайту: Українська | Русский (автоперевод)


Протягом січня на Одещині спостерігалась нестійка з істотними опадами погода. Плюсові температури в денні години призводили до танення снігового покриву, а низькі температури в нічні години – до ожеледиці і утворення крижаної кірки. Такі погодні умови були несприятливими для розвитку і розмноження мишоподібних гризунів, що спричинило затоплення жилих нір у низинах сільськогосподарських угідь та загибель шкідників. Однак через різке потепління спеціалісти зазначають, що гризуни почнуть доволі скоро розмножуватись. Про це розповідає “Бессарабія INFORM”, посилаючись на Головне управління Держспоживчслужби в Одеській області.


Як зазначили в Управлінні, вже у цьому місяці за умов стабільної теплої погоди без опадів та помірної зволоженості ґрунту слід очікувати подальшого наростання чисельності та шкодочинності гризунів, особливо молодняку, на посівах озимих культур та багаторічних травах. За сприятливих умов миші розмножуються масово, здатні швидко відновлювати популяцію та повторно заселяти сільськогосподарські угіддя.

При масовому розмноженні гризуни сильно зріджують посіви, навесні серед зеленіючих посівів бувають великі прогалини з норами і ходами  шкідників. На окремих полях за несвоєчасного регулювання чисельності гризунів втрати зерна озимої пшениці становили 35-40%. У роки ж масового їх розмноження подекуди виникає потреба у пересіві пошкоджених масивів. У садах миші підгризають коріння, обгризають кору, найбільшої шкоди завдають молодим деревам, які можуть загинути.

Мешканців Одещини попереджають про збільшення гризунів на полях: причина - у різкому потеплінні

Важливою складовою регулювання чисельності є моніторинг розвитку та шкідливості гризунів. Необхідно вести постійний моніторинг за посівами, а особливу увагу необхідно приділяти посівам, де попередниками є стерньові і просапні культури, угіддям, що межують з лісосмугами, за неораними землями та багаторічними травами, а також площами, де не проводилися винищувальні заходи з осені. У разі виявлення чисельності шкідників, що перевищує економічний поріг шкодочинності (ЕПШ), який становить 3-5 кол./1 га на посівах озимих культур та багаторічних травах, проводять захисні заходи, застосовуючи родентициди з «Переліку пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні».

Окрім гризунів, спеціалісти застерігають фермерів Одещини й від іншого виду шкідників. У першу чергу – личинок хлібного туруна на посівах озимих зернових культур. При встановленні сталої температури повітря вище +5°С протягом 5-7 днів його личинки швидко відновлюються.

Мешканців Одещини попереджають про збільшення гризунів на полях: причина - у різкому потеплінні

Також за умов теплої погоди, значних опадів, відносної вологості повітря на рівні 60-100% та ранкових густих туманів на загущених, добре розкущених посівах озимої пшениці та ячменю слід очікувати розвитку кореневих гнилей, борошнистої роси, септоріозу та гельмінтоспоріозів (темно-бура та сітчаста плямистість). Не слід забувати, що за умов “м’якої” зими у лютому можливий прояв снігової плісняви. Це коли на листках озимих з’являються водянисті плями з павутинним нальотом (міцелієм гриба) від брудно-білого до світло-рожевого кольору, наліт швидко зникає за сонячної й вітряної погоди. Плями призводять до склеювання листків; внаслідок чого уражене листя відмирає. Можлива втрата 15-20% урожаю. На окремих полях посіви можуть повністю загинути.

Мешканців Одещини попереджають про збільшення гризунів на полях: причина - у різкому потеплінні

Тож, враховуючи, що в лютневі вікна можливе проведення посіву ранніх ярих культур, важливого значення набуватиме проведення протруєння насіння. Наявність збудників хвороб у насіннєвому матеріалі свідчить про необхідність оздоровлення його шляхом протруєння. Для здійснення цих робіт в оптимальні строки необхідно заздалегідь подбати про наявність достатньої кількості протруйників.

guest

0 коментарів
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии
0
Поділіться своєю думкою з цього приводу в коментарях під цією новиною!x