Підручники, зовнішня реклама та спеціальні Центри: Верховна Рада ухвалила закон, який дасть більше прав нацменшинам в Україні – окрім росіян

0 коментарів 17820 переглядів

Ви можете обрати мову сайту: Українська | Русский (автоперевод)


Вчора, 22 вересня, було передано на підпис голові ВР закон, який регулює питання реалізації прав і свобод осіб, які належать до національних меншин (спільнот) України. Очікується, що реалізація закону позитивно вплине на забезпечення реалізації прав осіб, які належать до національних меншин та сприятиме виконанню міжнародних зобов’язань України. Про це повідомляє “Бессарабія INFORM”, посилаючись на ВР.


Метою такої ініціативи є вдосконалення законодавчого регулювання реалізації прав та свобод осіб, які належать до національних меншин  відповідно до міжнародних договорів, які ратифікувала Україна. Також підкреслимо, що при підготовці законопроєкту до другого читання були частково враховані рекомендації Венеційської комісії. Тож закон було доповнено та ухвалено з наступними пропозиціями.

В першу чергу, документом передбачено, що школярам будуть надані безкоштовні підручники (у тому числі електронні), – це буде вирішувати уряд. Регламентується, що у населених пунктах, де проживають національні меншини, дозволено буде використання їхньої мови у рекламі, інших заходах та під час надання допомоги. Законом також деталізовано порядок визначення певних населених пунктів як таких, де живуть представники тієї чи іншої національної меншини.

Передбачається, що у відповідних населених пунктах (визнаними місцем проживанням національних меншин) можуть бути створені центри національних меншин (спільнот) відповідної територіальної громади. Окрім того, гарантується державний захист тих мов національних меншин, яким загрожує знищення, а також підтримка і збереження традиційної культури та нематеріальної культурної спадщини національних меншин.

Водночас акцентується, що дія закону не буде поширюватися на росіян, які мешкають на території України.

За законопроєкт №9610 “Про внесення змін до Закону України “Про національні меншини (спільноти) України” щодо деяких питань реалізації прав і свобод осіб, які належать до національних меншин (спільнот) України” проголосувало 318 народних депутатів.

guest

0 коментарів
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии
0
Поділіться своєю думкою з цього приводу в коментарях під цією новиною!x