Під водою бачили рештки росіян: водолаз ССО розповів деталі операції зі звільнення Зміїного
Ви можете обрати мову сайту: Українська | Русский (автоперевод)
Сили спеціальних операцій ЗСУ опублікували інтерв’ю з водолазом 73 морського центру спеціальних операцій, який брав участь у десантуванні на звільнений острів Зміїний 7 липня минулого року.
Водолаз-розвідник Сергій розповів, що планування спецоперації розпочалося з аналізу помилок військовослужбовців, які брали участь у попередніх спробах висадки на острів.
“Після цього ми вже розробили свій план, який було змінено відповідно до виявлених недоліків. Тоді почали тренування на макетах місцевості. Проводили злагоджені дії підгруп у різних ситуаціях, стрільби. Знайшли відповідну ділянку для тренувань, обмежили її відповідно до самого острова, і вже на дистанціях цих проводили бойові стрільби та відпрацьовували дії, – зазначив розвідник.
Під час спецоперації бойові плавці 73-го морського центру спеціального призначення імені кошового отамана Антона Головатого ССО України, інженери 59-ї окремої мотопіхотної бригади, бійці ГУР МО та 801-го окремого загону ВМС України обстежили острів та розчистили прохід від пасток та мінних загороджень.
“Водолази з допомогою технічних засобів перевірили основний маршрут – він виявився придатним до десантування. Коли ми дійшли до самого узбережжя, подали сигнал катерам, що перебували на відстані. Тоді катери підійшли до самого острова і зійшла решта групи”,- поділився військовий.
Водолаз ССО наголосив, що операція на Зміїному для нього не була чимось надзвичайним. Він та його колеги постійно діють у морі. Герой пригадав, як ходили на більші дистанції на надувних човнах. Єдина відмінність операції зі звільнення Зміїного – дуже сильна увага до операції.
“Коли ми були біля самого берега, під водою бачили рештки росіян, яких вже морські жителі трохи доїдали,”, – зауважив Сергій.
Варто підкреслити, що у російському полоні з першого дня війни і досі залишаються 33 захисника острова Зміїний.
Позаштатний кореспондент Бессарабії ІНФОРМ у місті Білгород-Дністровський