У Кишиневі десятки тисяч людей зібралися на мітинг на підтримку євроінтеграції
У столиці Молдови Кишиневі проходить проєвропейський мітинг на підтримку вступу країни до Євросоюзу. Він був організований напередодні прибуття десятків європейських лідерів до Молдови на саміт Європейського політичного співтовариства 1 червня.
Як повідомляє Радіо Свобода Молдова, ініціатором заходу виступила президент країни Майя Санду. На мітингу також виступила голова Європарламенту Роберта Метсола.
У своєму виступі президент Санду заявила, що молдавани хочуть в Євросоюз, і назвала крайнім терміном вступу – 2030 рік.
Ми прийшли сказати прямо: молдавани — європейці, місце Молдови — в ЄС”, – сказала Санду.
Також кілька разів Санду згадувала війну в Україні, підтверджуючи свою підтримку українців, навіть якщо Молдова, за її словами, не може внести великий внесок в оборону сусідньої країни.
Голова Європарламенту Роберта Метсола висловила підтримку Молдові, заявивши, що в ЄС чекають Молдову “з відкритими серцями і обіймами”. Однак Метсола не назвала жодних термінів інтеграції Молдови до ЄС.
Водночас у кількох містах Молдови опозиційна партія “Шор”, що вважається проросійською, організувала мітинги для організації референдуму про напрям зовнішньої політики Молдови.
Раніше ми повідомляли: Повернувся з рейсу, щоб захищати Україну від окупантів: в Кілії зустріли загиблого військового медика Романа Воробйова – графік поховання
Залишити коментар