Довічне ув’язнення для вбивці: суд виніс вирок душогубу, який жорстоко розправився з 8-річною дівчинкою з Лощинівки

0 коментарів 25191 перегляду

Ви можете обрати мову сайту: Українська | Русский (автоперевод)


Суд визнав винним мешканця Одещини Михайла Чеботаря, який у 2016 році зґвалтував та вбив 8-річну дівчинку у селі Лощинівка Ізмаїльського району. Йому призначено покарання у виді довічного позбавлення волі. Про це повідомили у Одеській обласній прокуратурі.


Прокурором в суді доведено, що в серпні 2016 року, будучи напідпитку, чоловік зґвалтував дитину та, з метою приховування злочину, вирішив вбити дівчинку. Діставши наявну при собі викрутку, наніс декілька ударів її руків’ям по голові потерпілої та колючою частиною завдав п’ять колотих ударів в область грудної клітини.

Внаслідок нанесених травм дівчинка померла на місці.

Провину зловмисник у судовому засіданні не визнав.

Нагадаємо, у грудні 2022 року Європейський Суд з прав людини визнав порушення Україною Європейської Конвенції щодо неналежних умов тримання під вартою обвинуваченого у вбивстві дівчини в селі Лощинівка Ізмаїльського району Одеської області Михайла Чеботаря.

Раніше у серпні 2021 року Державне бюро розслідувань поновило перевірку фактів можливих тортур Михайла Чеботаря.

У лютому 2021 року суддя, що розглядала позов ромських сімей, постраждалих під час погромів в селі Лощинівка Ізмаїльського району Одеської області, взяла самовідвід.

У листопаді 2020 року голова суддівської колегії Приморського суду Віктор Іванов оголосив висновок повторної судово-медичної експертизи, яку було призначено Приморським судом рік тому за клопотанням адвоката захисту Сергія Іванова.

Цей висновок підтверджував алібі обвинуваченого.

Раніше Верховний суд України скасував рішення попередніх інстанцій про те, що постраждалим від погромів в Лощинівці ромам повинні виплатити гроші за моральну шкоду і направив справу на новий розгляд.

У квітні 2019 року П’ятий апеляційний адміністративний суд ухвалив стягнути з Лощинівського сільської ради та Головного управління Національної поліції в Одеській області моральну шкоду для постраждалих від погромів у селі ромів.

Кожен позивач повинен був отримати по 10 тисяч гривень. Крім того, суд визнав протиправною бездіяльність поліції під час погромів, а також залишив в силі рішення суду першої інстанції, який визнав протиправним тільки бездіяльність голови сільради.

В ніч з 27 на 28 серпня 2016 в селі Лощинівка Ізмаїльського району Одеської області місцеві жителі, обурені вбивством дівчинки, влаштували погроми житла ромів. Представники поліції ніяк не перешкоджали діям погромників, а сільський голова Віктор Паскалов на зборах громади села заявив, що «представники циганської національності скоюють злочини в селі» і тому «їх необхідно виселити». Після цього голова разом з селянами написали так зване «Рішення № 1 сходу громадян жителів села Лощинівка», в якому вимагали депортувати ромів.

Прокоментувати

Розміщуючи коментар, ви погоджуєтесь дотримуватися правил нашого сайту