RU UA
RU UA

Україна та Румунія підписали Угоду про імплементацію Конвенції Еспо – чому це важливо для української Дельти Дунаю

0 коментарів 23895 переглядів

Ви можете обрати мову сайту: Українська | Русский (автоперевод)


Вчора, 18 листопада, у рамках візиту до Румунії міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець та міністр захисту навколишнього середовища, вод і лісів Румунії Барна Танчос підписали Угоду про імплементацію Конвенції Еспо. 


Про важливість цієї Угоди для України і для української Дельти Дунаю, зокрема, розповіли у Міндовкіллі.

«Це надважливо, адже ми до цього йшли довгих 18 років. Угода розповсюджується на Карпатський регіон та спільні транскордонні річкові басейни, включаючи дельту Дунаю. Тож нарешті Україна та Румунія зможуть дійти згоди щодо виконання вимог Конвенції Еспо при будівництві каналу «Дунай-Чорне море» та інших спільних транскордонних проєктів», – наголосив Руслан Стрілець.

За словами Міністра, Угода – це лише перший етап реалізації «Дорожньої карти», яку для України розробив Комітет з імплементації Конвенції. Далі потрібно ще виконати «домашнє завдання» та провести численні консультації з Румунією.

«Підписання угоди – це також і євроінтеграційний крок, адже вона забезпечить виконання міжнародних зобов’язань України та засвідчує нашу політичну волю і готовність співпрацювати за механізмами й процедурами, визначеними Конвенцією Еспо», – зауважив очільник Міндовкілля.

Над текстом Угоди команда Міндовкілля працювала разом з експертами європейського проєкту EU4Environment.

Україна та Румунія підписали Угоду про імплементацію Конвенції Еспо - чому це важливо для української Дельти Дунаю

Україна та Румунія підписали Угоду про імплементацію Конвенції Еспо - чому це важливо для української Дельти Дунаю

Прокоментувати

Ваша email адреса не буде опублікована