Експерт дав прогноз, яким буде курс долара до кінця 2022 року

0 коментарів 18549 переглядів

Ви можете обрати мову сайту: Українська | Русский (автоперевод)


До кінця листопада курс долара в Україні найімовірніше збережеться в межах 41 грн/дол. Проте вже на початку грудня готівкова американська валюта може подорожчати до 42 грн/дол., а до нового року досягти 43 грн/дол.


Такий прогноз озвучив директор департаменту казначейства Cominbank Герман Марченко, пише “Обозреватель”.

При цьому зростання курсу долара не буде різким – очікується, що подорожчання валюти відбуватиметься плавно, без різких стрибків.

“Досвід останніх тижнів схиляє до висновку, що до кінця листопада курс долара залишиться в межах 41 грн/дол. Однак існує ймовірність, що в першій половині грудня долар може дещо зрости, орієнтовно в межах 2-3%, до 41-42 грн/дол. Ближче до нового року курс може збільшитися ще на 1-2% порівняно з листопадом, до 42-43 грн/дол. Хочу підкреслити, що зростання курсу буде рівномірним, поступовим, без раптових стрибків. Загалом порівняно з осіннім періодом із початком зими підвищення курсу може досягти 3-4%”, – розповів банкір.

Така динаміка курсу пов’язана із сезонними факторами – долар традиційно дорожчає в Україні саме з грудня. Крім того, до держбюджету на 2023 рік “закладено” курс 42,2 грн/дол. Це, на думку Марченка, може також тиснути на готівковий курс.

“Також не виключено і передноворічний сплеск попиту на готівкову валюту, пов’язаний із бюджетними виплатами. Однак у наш нестабільний час така кардіограма ринку цілком очікувана. Вже на початку 2023 року ситуація може стабілізуватися, але навряд чи в перші тижні курс опуститься нижче 41,5- 42 грн/дол.”, – додав фахівець.

Експерти не бачать причин скуповувати долари. Більш вигідним варіантом фахівці вважають вкладення заощаджень у гривневі ОВДП (облігації внутрішньої державної позики України).

guest

0 коментарів
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии
0
Поділіться своєю думкою з цього приводу в коментарях під цією новиною!x