На Одещині помітили найбільшого жука України, занесеного до Червоної книги
У ландшафтному заказнику місцевого значення «Селіванівський» на території Подільського району Одеської області фахівці помітили жука-оленя — одного з найвідоміших і водночас найрідкісніших жуків України, занесеного до Червоної книги. З посиланням на Державну екологічну інспекцію Південно-Західного округу про це повідомляє “Бессарабія INFORM”.
Жук-олень є найбільшим жуком України та Європи. Попри свій грізний вигляд, він абсолютно безпечний для людини, не пошкоджує живі дерева й не становить загрози для садів чи городів.
Натомість ця комаха виконує важливу природну роботу. Личинки жука розвиваються у старій відмерлій деревині, найчастіше дубовій, поступово розкладаючи її. Завдяки цьому деревина перетворюється на гумус, а ґрунт збагачується поживними речовинами.
На жаль, чисельність цього виду з кожним роком скорочується. Основними причинами є вирубування старих лісів, прибирання пнів і повалених дерев, а також заміна природних лісових ділянок молодими насадженнями. Саме старі дерева та відмерла деревина необхідні жуку-оленю для проходження повного життєвого циклу, який триває кілька років.
Через скорочення природних місць існування жук-олень занесений до Червоної книги України та перебуває під охороною закону. Знищення дорослих комах, їхніх личинок або місць розвитку заборонене.
Раніше ми повідомляли: СБУ знищила стратегічний бомбардувальник Ту-95 на військовому аеродромі «Енгельс»

Залишити коментар