У Саратській громаді вручили посмертну державну нагороду матері полеглого Героя
Сьогодні, 19 травня, у селі Введенка Саратської громади відбулася церемонія вручення державної нагороди (посмертно) загиблому воїну-земляку — лейтенанту Олексію Вікторовичу Плєтосу. Захід відбувся на Алеї Героїв, біля світлин полеглих захисників, де громада вшанувала пам’ять всіх воїнів, які віддали своє життя за незалежність, свободу та майбутнє України. Про подію повідомили у Саратській селищній раді, передає “Бессарабія INFORM”.
Плєтос Олексій Вікторович народився 20 липня 1988 року в місті Кишинів. Навчався у Введенській школі, здобув в Одеському професійному училищі фах слюсаря з ремонту автомобілів, проходив строкову військову службу, а згодом отримав вищу освіту в Одеському національному університеті імені І. І. Мечникова за спеціальністю «географ».
У 2014 році був мобілізований до лав Збройних Сил України та проходив службу на державному кордоні. Після повернення працював у Введенському НВК. Був люблячим чоловіком і батьком двох доньок — Вікторії та Софії.
25 лютого 2022 року Олексій Вікторович добровільно став на захист України. 27 серпня 2024 року, виконуючи бойове завдання поблизу населеного пункту Красногорівка Покровського району Донецької області, проявивши мужність і героїзм, загинув у бою за Україну.
Згідно з наказом Головнокомандувача Збройних Сил України Олександра Сирського від 22.03.2026 № 239, за мужність у боротьбі за Батьківщину лейтенант Олексій Плєтос нагороджений Комбатантським хрестом (посмертно).
На церемонію нагородження були запрошені батьки Героя, дружина та доньки.
Державну нагороду матері Героя — Людмилі Плєтос вручив начальник відділу цивільно-військового співробітництва першого відділу Білгород-Дністровського ТЦК та СП Валерій Каланжов.
Наприкінці заходу учасники поклали квіти до світлин воїнів-земляків.
Схиляємо голови у скорботі перед світлою пам’яттю Захисника.
Раніше ми повідомляли: Громада на Одещині систематично відмовляється демонтувати пам’ятник “борцам за власть совєтов”
Залишити коментар