Дякуємо, що читаєте нас українською💪

НСЗУ кинула напризволяще лікарні Ізмаїльщини через недофінансування

Інна Дерменжі 0 коментарів 127845 переглядів

Ви можете обрати мову сайту: Українська | Русский (автоперевод)


У п’яти лікарень Ізмаїльського району через невчасні та недостатні надходження від Національної служби здоров’я України (НСЗУ), брак необхідного обладнання, припинення капітальних ремонтів відділень та будівництва амбулаторій й кадровий голод виникли доволі складні проблеми, які потребують негайного вирішення. Про це на вчорашній нараді з головами громад, яка відбулася в Ізмаїльській районній військовій адміністрації, розповіла заступниця голови РВА Марина Деной. Все чула кореспондентка “Бессарабії INFORM”. 


Під загрозою опинилися Ізмаїльська, Кілійська, Ренійська, Саф’янівська та Вилківська лікарні.

Ізмаїльська міська центральна лікарня

НСЗУ кинула напризволяще лікарні Ізмаїльщини через недофінансування

В Ізмаїльської лікарні склалася доволі неефективна взаємодія з НСЗУ. Зокрема медзакладу доводиться довго чекати додаткові угоди з приводу оплати наданих послуг, спостерігається зменшення збалансованості бюджету внаслідок недотримання значних коштів за ІV квартал за надану медичну допомогу пацієнтам, значне зниження фінансування (глобальної ставки) за амбулаторним пакетом, наявна невідповідність тарифів на медичні послуги між первинною та вторинною ланками надання медичної допомоги, необхідний перегляд тарифів на медичні послуги через підвищення вартості лікарських засобів, медичних виробів та лабораторних реагентів.

Окрім того, наразі відсутні тарифи та механізм оплати за надання медичної допомоги особам, засудженим до позбавлення волі, або тим, що утримуються в слідчих ізоляторах. Ще НСЗУ не передбачила відшкодування витрат медичним закладам за проведення оглядів водіїв транспортних засобів та військовослужбовців на стан алкогольного, наркотичного та іншого сп’яніння.

Кілійська багатопрофільна лікарня

НСЗУ кинула напризволяще лікарні Ізмаїльщини через недофінансування

Медичний заклад через зменшення коригувальних коефіцієнтів та глобальної ставки на виплату заробітної плати недостатньо отримує коштів від НСЗУ. Через це може утворитися перед працівниками лікарні кредиторська заборгованість в розмірі 1,5 мільйони гривень.

НСЗУ кинула напризволяще лікарні Ізмаїльщини через недофінансування

За словами голови Кілійської громади Вячеслава Чернявського, наразі лікарня має отримати субвенцію з місцевого бюджету в розмірі 500 тисяч гривень. Перед Новим роком будуть передбачені ще кошти, аби вийти з цієї непростої ситуації.


Ренійська центральна міська лікарня

НСЗУ кинула напризволяще лікарні Ізмаїльщини через недофінансування

Лікарня цьогоріч уклала договір із НСЗУ по 13 пакетах. Однак, станом на 1 листопада, були внесені зміни до договору, що передбачає загальну виплату за програмою медичних гарантій в розмірі 38 млн 51 тис. 140 грн, що на 1 млн 587 тис. 20 грн менше від попереднього договору.

Наразі щомісячне фінансування від НСЗУ іде на стовідсоткову виплату заробітної плати персоналу медзакладу. Але через зменшення оплати за медичні послуги за новим договором, укладеним з Національною службою здоров’я,  може виникнути щомісячна заборгованість по заробітній платі в розмірі 350 тис. грн.

«Але я знаю, що на сьогодні вже майже вирішене питання щодо кадрового забезпечення лікарні. Вже знайшлися співробітники, яких залишилося тільки працевлаштувати. Сподіваємося, що в Ренійської лікарні не буде кредиторської заборгованості», – зазначила заступниця голови РВА Марина Деной.


Центральна районна лікарня Саф’янівської сільської ради

НСЗУ кинула напризволяще лікарні Ізмаїльщини через недофінансування

У ЦРЛ є також низка невирішених проблемних питань. Лікарня наразі укладає договір з НСЗУ за пакетом медичних гарантій «Готовність закладу охорони здоров’я до надання медичної допомоги в надзвичайних ситуаціях» на півдні Одеської області.  Ця меддопомога надається в інфекційному відділенні. Однією з вимог до функціонування відділення є обеззараження стічних вод. Водовідведення інфекційного відділення здійснюється через очисні споруди по відокремленій мережі від загальноміської каналізації. Наразі каналізаційна мережа потребує капітального ремонту. ЦРЛ неодноразово зверталася до водопостачальної організації та до власника з питанням про реконструкцію мережі, але через неможливість визначення приналежності даної споруди капітальний ремонт не проводився.

НСЗУ кинула напризволяще лікарні Ізмаїльщини через недофінансування
Інфекційне відділення

Також для функціонування інфекційного відділення, яке під час пандемії надавало медичну допомогу населенню Бессарабії, необхідно провести капітальний ремонт будівлі відділення. Капітальний ремонт другого поверху проведено коштом бюджету Саф’янівської громади та кошти НСЗУ. Окрім того, щоб відділення відповідало вимогам НСЗУ, у 2023 році зроблені капітальні вкладення по облаштуванню майданчику по деконтамінації (звільнення (знезараження) від інфекційних агентів поверхонь або біологічних матеріалів – ред.) тощо. На даний час залишається без ремонту перший поверх будівлі (дитяче відділення). Проєкт на капітальний ремонт вже на стадії розробки. Орієнтовна вартість реконструкції дитячого відділення складає 8,4 млн грн.

Ще на базі стаціонарних відділень лікарні працює рентгенкабінет 2012 року випуску, який оснащений відповідним апаратом на три робочих місця. Під час пандемії ЦРЛ була опорним медзакладом з лікування коронавірусу. Через це рівень експлуатації апарату був дуже високим, що призвело до його фізичного та морального зносу. Обладнання постійно потребує ремонту, що затримує процес діагностики та лікування пацієнтів. Вартість нового рентгенапарату складає 6-8 млн грн.  У медичного закладу наразі немає можливості придбати це обладнання власними силами. Бажано отримати рентгенапарат шляхом централізованої поставки через Міністерство охорони здоров’я України.

НСЗУ кинула напризволяще лікарні Ізмаїльщини через недофінансування

Також залишається проблемним питання придбання пересувного флюорографа для діагностики та раннього виявлення хвороб на туберкульоз серед сільського населення, що дозволить контролювати та призупинити розвиток епідемії по захворюванню. Орієнтовна вартість обладнання складає 7,5 млн грн. Кадрами для експлуатації пересувного флюорографа та дозвільними документами лікарня забезпечена.

Окрім того, досі невирішеним є питання продовження будівництва амбулаторій сімейної медицини в селах Комишівка, Муравлівка, Нова Некрасівка, яке розпочато в 2017 році та призупинене. Замовником було управління капітального будівництва Одеської обласної державної адміністрації. В цих населених пунктах протягом 2017-2022 рр. проводився лише поточний ремонт старих амбулаторій. Але в 2023 році вже виникла нагальна потреба капітального ремонту даху амбулаторії в селі Комишівка. Заміну покрівлі було проведено. Однак сучасні, нові, оснащені амбулаторії необхідні в вищезгаданих селах для поліпшення надання первинної медико-санітарної допомоги як місцевому населенню, так і переселенцям.

Вилківська міська лікарня

НСЗУ кинула напризволяще лікарні Ізмаїльщини через недофінансування

Наразі найпроблемнішим питанням в медичному закладі є недостатня кадрова забезпеченість. Лікарні не вистачає хірурга, невропатолога, офтальмолога та терапевта.

Проте на нараді голова Вилківської громади Матвій Іванов додав, що у 2025 році лікарні теж може загрожувати кредиторська заборгованість в розмірі 2,5-3 млн грн. Бо до кінця поточного року через корегування договору з НСЗУ медичний заклад буде недоотримувати щомісяця 200-250 тис. грн.

НСЗУ кинула напризволяще лікарні Ізмаїльщини через недофінансування

Очільник Ізмаїльської районної військової адміністрації Родіон Абашев наголосив на тому, що дійсно вимоги НСЗУ до лікарень стають більш вибагливими. Тому наразі найпершим завданням перед медзакладами Ізмаїльщини стоїть кадрове забезпечення. Якщо не буде достатньо співробітників, пакет медичних послуг НСЗУ може просто не надати.

«Що стосується матеріально-технічного забезпечення лікарень, то зараз в державі з бюджетів різних рівнів всі кошти спрямовані передусім на потреби Збройних Сил України. Але ми можемо залучати до цих питань міжнародні фонди, які зараз дуже добре працюють. Наразі прикладом такого співробітництва є Ізмаїльська та Саф’янівська лікарні, де вже реалізовані міжнародні проєкти», – резюмував Родіон Абашев.

подключи новый интернет и ТВ в Бессарабии от Sohonet.ua за 120 грн
guest

0 коментарів
Старые
Новые Популярные
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии
0
Поділіться своєю думкою з цього приводу в коментарях під цією новиною!x