Як відновлюється Нижньодністровський нацпарк, угіддя якого знищила масштабна пожежа
Ви можете обрати мову сайту: Українська | Русский (автоперевод)
Начальник наукового відділу Нижньодністровського національного природного парку Микола Роженко розповів про стан природних систем парку та потенціал їх відновлення після масштабної пожежі, яка охопила величезну заповідну територію у серпні.
Нагадаємо, наприкінці літа масштабна пожежа охопила очерет біля Маяк – вогонь перекинувся та знищив угіддя Нижньодністровського нацпарку.
Ліквідувати пожежу, площею3670 гектарів вдалося лише за тиждень 18 серпня.
Пізніше екологи підрахували збиток, завданий забрудненням атмосферного повітря неорганізованими викидами забруднюючих речовин через пожежу. Він сягнув понад 12 мільярдів гривень.
Як повідомили фахівці Нижньодністровського національного природного парку, вплив пожеж на природні системи знаходиться під постійною увагою науковців.
На щастя, природа поступово оговтується після знищення вогнем.
“Обстеження територій, що були вражені пожежею, свідчать про потужний відновлювальний потенціал природних систем. Найбільш швидко відновлються зарості очерету, які протягом 30 днів сформували молоді пагони довжиною 50-60 см. Трохи повільніше відновлюються кущі, зокрема вражений вогнем кущ аморфи кущової за цей же період мав пагони довжиною до 20 см”, – йдеться у повідомленні.
Крім того, за даними науковців, обстеження територій свідчить також про те, що представники тваринного світу теж активно заселяють ці території.
“Найбільш активними на колишніх згарищах, станом на сьогодні є шакали, сліди яких були зафіксовані на усіх обстежених територіях. Отримані результати обстежень свідчать про могутній природний потенціал відновлення екологічних систем після стихійних лих, в.ч. після пожежі”, – підсумували у Нацпарку.
Фото автора, М.В.Роженка та з архіву Парку.
Позаштатний кореспондент Бессарабії ІНФОРМ у місті Білгород-Дністровський