В Дунайській обласній лікарні несподівано змінили керівника: колектив обурений
Ви можете обрати мову сайту: Українська | Русский (автоперевод)
З третього вересня Дунайська обласна лікарня (ДОБ), що знаходиться в Ізмаїлі, приєдналася до Одеської обласної клінічної лікарні, ставши її відокремленим підрозділом. Через це медзаклад отримав не тільки статус надкластерної лікарні в рамках створення на Одещині спроможної мережі медичних закладів, але й іншого керівника. Вчора, 5 вересня, нового начальника Миколу Бондара колективу представив тимчасово виконуючий обов’язки генерального директора Одеської обласної клінічної лікарні Андрій Сергійович Перевезенцев. Що відбувалося на цій зустрічі, та що ініціював колектив лікарні через несподівану зміну керівника, розповість кореспондентка «Бессарабії INFORM».
Варто зазначити, що на посаді генерального директора Дунайської обласної лікарні до цього чотири роки перебував Віталій Гайдуков. Перед цим він виконував обов’язки головного лікаря. Коли влітку 2023 року почалося об’єднання медзакладу з Одеською обласною лікарнею, Віталія Миколайовича було призначено Одеською обласною радою головою ліквідаційної комісії. У т.в.о. генерального директора Одеської обласної клінічної лікарні Андрія Перевезенцева, який зібрав вчора колектив, як виявилося, були претензії «до термінів підготовки документації з приєднання, які уповільнюють реорганізацію».
«Керувати філією за триста кілометрів від Одеси дуже складно. Тому мені потрібна людина, якій я довіряю, щоб повністю завершити процес реорганізації» – наголосив Андрій Сергійович.
Своїм заступником в Дунайській філії він призначив Миколу Бондара, який має дві освіти – юридичну та фармацевтичну.
«Він – людина фахова, приїхав з Києва, там займав сімнадцять років адміністративні посади в державних структурах. Я його привіз для того, щоб він налагодив роботу в Одеській обласній клінічній лікарні, бо медзаклад є фармацевтичним складом централізованих закупівель не тільки для Одещини, але й для Миколаївської області. Там був просто хаос. За два місяці, що він працював на фармацевтичному складі, все там привів до ладу. Він не буде довго в Дунайській обласній лікарні, бо в мене на нього інші плани», – повідомив Андрій Перевезенцев.
Вислів «своя людина» дуже обурив колектив, адже, на його думку, нинішній генеральний директор добре обізнаний зі специфікою лікарні, знає всі тонкощі господарської та фінансової діяльності. Більш того, на Віталії Гайдукову зав’язано багато проєктів, які реалізує медичний заклад.
В особистому спілкуванні з «БІ» Андрій Сергійович не назвав точного терміну, скільки він планує тримати тут нового керівника, адже, як він пояснив, Віталій Гайдуков є головою ліквідаційної комісії, тому повинен виконати до кінця покладені на нього обов’язки. А лікарнею в цей час буде керувати Микола Бондар, який, до речі, не сказав майже жодного слова на зустрічі з колективом. Водночас т.в.о. генерального директора Одеської обласної клінічної лікарні пообіцяв медичному персоналу, що після завершення реорганізації керівника Дунайської філії обиратиме колектив або за допомогою голосування, або на зборах.
Проте колектив лікарні дуже сумнівається в тому, що так звані вибори взагалі відбудуться. Тому, зібравши більше ста підписів (а в медзакладі працює 168 чоловік), медичний персонал направив звернення до очільника Ізмаїльської районної військової адміністрації Родіона Абашева, голови Одеської обласної ради Григорія Діденка, начальника Одеської обласної військової адміністрації Олега Кіпера, аби зберегти нинішнього керівника медичного закладу.
Більш того, за останні два дні сім співробітників Дунайської лікарні вже написали заяви про звільнення, бо для них є незрозумілим подальша доля медичного закладу. Зокрема на зустрічі зазначалося, що у робітників лікарні немає на руках наказу, що вони зараховані до нового комунального підприємства, відсутні функціональні обов’язки працівників, немає положення про Дунайську філію. Окрім того, наразі виникли проблеми в поліклініці зі сплатою платних медичних послуг, тому що змінився банк, який знаходиться в іншому кінці Ізмаїла. Ще керівництво Одеської обласної лікарні анонсувало зміну вартості платних послуг, які вже є нерентабельними. Якими будуть нові ціни на платні послуги, такими, як в Одесі, чи нижчими, невідомо.
У коментарі «БІ» завідувач відділенням інтервенційної серцево-судинної радіології з рентгенохірургічним блоком Ігор Почтаренко, який працює з Віталієм Миколайовичем вже п’ять років, зазначив, що пройшов з ним багато, адже починав створення свого відділення «з нуля».
«На генеральному директорові було багато зобов’язань: починаючи від медичної документації, юридичних питань, обладнання та закінчуючи стажуванням спеціалістів.
За період керівництва лікарнею Віталієм Гайдуковим ми змогли виховати молодих спеціалістів, які залишилися працювати в медзакладі. Завдяки цьому в нас налагоджена робота у відділенні, є певні схеми, набори, методики, інновації, які завжди підтримувалися генеральним директором.
Наразі наше відділення відповідає всім стандартам Міністерства охорони здоров’я України. А от завдяки роботі сучасного ангіографа, який лікарня отримала в кінці 2023 року, вдалося швидко опанувати нові методики роботи. В майбутньому в нас є потреба продовжити навчання на цьому обладнанні, аби лікувати не тільки інфаркти, а й інсульти», – зазначив Ігор В’ячеславович.
Також не згоден зі зміною керівництва ДОБ завідувач неврологічним відділенням Руслан Кушніренко, який взагалі вважає, що «якщо піде нинішній генеральний директор, колектив просто розбіжиться».
«Завдяки Віталію Миколайовичу наше відділення просто розквітло, бо неврологія стала дійсно працювати. Ми ніколи не бачили стільки нового обладнання та стільки медикаментів, як під керівництвом цього генерального директора.
Віталій Гайдуков – розуміючий керівник, який знаходить зі всіма спільну мову, миттєво вирішує будь-яку проблему, може вислухати кожного лікаря, кожну медсестру чи санітарку. Якщо у когось зі співробітників важке матеріальне становище, головний лікар завжди виплачує дотацію. Це все позитивні моменти менеджменту», – підкреслив Руслан Володимирович.
Голова Ізмаїльської районної військової адміністрації Родіон Абашев, який теж був присутнім на вчорашній зустрічі з колективом Дунайської лікарні, зауважив, що зараз найголовніше – зберегти медичний заклад та далі розвивати його потужності.
«Моє особисте відношення до Віталія Миколайовича – це глибока повага, тому що ми довго разом вирішували багато питань. Навіть тоді, коли нещодавно був у голови Одеської обласної військової адміністрації, я висловив свою думку стосовно цього гендиректора. Буде в подальшому вирішуватися питання стосовно нового керівника в Одеській обласній раді, я кандидатуру Віталія Гайдукова підтримую. Я буду вашим представником по цьому питанню в облраді», – запевнив колектив Родіон Абашев, який, нагадаємо, є обласним депутатом.
Як бачимо, приєднання Дунайської обласної лікарні до Одеської обласної клінічної лікарні проходить дуже важко, зі скандалами та несподіваними кадровими рішеннями. Сподіваємося, що обидві сторони прийдуть до консенсусу, бо наразі найголовнішим є збереження потужного медичного закладу Бессарабії. А “БІ” стежитиме за розвитком подій далі.
Позаштатний кореспондент Бессарабії ІНФОРМ у місті Ізмаїл
Ну теперь разворуют всё, по частным клиникам и всё.
Звідки така інформація?
зеленая плесень наглеет для эффективного руководства ???
Колір не подобається?
Как по мне Гайдуков уничтожил больницу за время его правления от туда ушло большое количество специалистов!