Дякуємо, що читаєте нас українською💪

У Дунайській лікарні планують відродити хірургію: про подальшу долю медзакладу – в інтерв’ю з новим керівником

Інна Дерменжі 0 коментарів 94122 переглядів

Ви можете обрати мову сайту: Українська | Русский (автоперевод)


Третього вересня Дунайську філію Одеської обласної клінічної лікарні (колишню Дунайську обласну лікарню), розташовану в Ізмаїлі, очолив Микола Анатолійович Бондар. Його призначення на посаду заступника генерального директора супроводжувалося доволі бурхливою реакцією колективу, адже зміна керівництва лікарні виявилася для співробітників справжньою несподіванкою. Проте майже через три місяці пристрасті вщухли, оскільки й працівникам медзакладу, й адміністрації необхідно було забезпечити подальше функціонування лікарні. З якими викликами довелося зіштовхнутися новому керівнику, що було зроблено за невеликий строк його призначення, та які перспективи відкриваються для медзакладу в майбутньому, кореспондентка «Бессарабії INFORM» дізнавалася безпосередньо в нового очільника Дунайської філії.


Варто зазначити, що Микола Бондар родом із міста Конотоп Сумської області.  Він здобув дві вищі освіти – юридичну та фармацевтичну (провізор). Протягом останніх 15 років працював у державних органах, 13 років з яких на керівних посадах, у тому числі у Державній службі з лікарських засобів та контролю за наркотиками в Київській області.

Проблеми

Основним проблемним моментом, з яким довелося зіштовхнутися новому керівнику, виявися брак кваліфікованих кадрів, особливо середнього медперсоналу. Наразі в лікарні працює 186 співробітників, серед яких 38 – лікарі, 64 – середній та молодший персонал.

«Для повноцінної роботи лікарні ми підписуємо договори з навчальними закладами, аби забезпечити нас співробітниками за різними напрямками.

Ми підписали меморандум з Ізмаїльським фаховим медичним коледжем. На даний час вже маємо перших працевлаштованих: студентів, які намагаються суміщати навчання та роботу в медичному закладі. Процес пішов. Сподіваємося, що після закінчення коледжу випускники підуть до нас працювати», – наголосив Микола Бондар.

За його словами, поки співробітництво налагоджено тільки з Ізмаїльським фаховим медичним коледжем. У лікарні відсутній пакет по інтернам, але цей момент наразі обговорюється. На думку заступника генерального директора, найближчим часом до лікарні підуть кадри після медичних вишів.

Окрім того, з Ізмаїльським фаховим медичним коледжем підписаний договір про проведення з кінця листопада практики на базі лікарні. Це для медичного закладу є “справжнім проривом”.

Також студенти коледжу беруть участь в ознайомчих заходах, під час яких можуть спостерігати за операціями у відділенні інтервенційної серцево-судинної радіології з рентгенохірургічним блоком.

Перші здобутки

Керівник медзакладу зазначає, що у процесі реорганізації (приєднання Дунайської обласної лікарні (ДОБ) до Одеської клінічної лікарні) було збережено всіх працівників ДОБ. Законодавчий процес реорганізації  був складний, але подоланий спільними зусиллями.

«Наше основне завдання – не тільки зберегти, але й запросити інших кваліфікованих співробітників, бо, як відомо, пацієнти йдуть, перш за все, до лікаря, а не до медичного закладу», – впевнений очільник Дунайської філії.

Також у консультативно-діагностичному відділенні нещодавно з’явився другий кабінет УЗД, де проводяться доплерографія судин голови, шиї та ультразвукова діагностика серця.

Наразі на базі Одеської обласної клінічної лікарні проходять навчання спеціалісти філії, аби розширити спектр лабораторних послуг.

Більш того, місяць тому на території лікарні було введено в експлуатацію  обладнання для деконтамінації (очищення) медичних відходів, що передбачає їхній перехід з класу «Б» в клас «А». А це дозволить зекономити бюджет лікарні.

У Дунайській лікарні планують відродити хірургію: про подальшу долю медзакладу - в інтерв'ю з новим керівником

У Дунайській лікарні планують відродити хірургію: про подальшу долю медзакладу - в інтерв'ю з новим керівником

У Дунайській лікарні планують відродити хірургію: про подальшу долю медзакладу - в інтерв'ю з новим керівником
Обладнання для очищення медичних відходів

Також нещодавно з громадською  організацією «Rotary club Izmail» був підписаний меморандум на передачу обладнання для майбутнього реабілітаційного відділення, зокрема, медичних ліжок тощо.

Плани

Заступник генерального директора лікарні Микола Бондар повідомив «БІ», що в планах відкрити нове відділення реабілітації хворих після інсульту та інфаркту на 22 ліжко-місця. Зараз ведуться роботи в стаціонарі на третьому поверсі, вже відремонтовані декілька палат. Співробітники медичного закладу проходять навчання щодо підвищення кваліфікації для подальшої роботи в новому відділенні, яке планують відкрити найближчим часом.


У Дунайській лікарні планують відродити хірургію: про подальшу долю медзакладу - в інтерв'ю з новим керівником

У Дунайській лікарні планують відродити хірургію: про подальшу долю медзакладу - в інтерв'ю з новим керівником

У Дунайській лікарні планують відродити хірургію: про подальшу долю медзакладу - в інтерв'ю з новим керівником
Ремонтні роботи в майбутньому реабілітаційному відділенні

Аби отримати повноцінний пакет від Національної служби здоров’я  України по інсультам, треба комплектувати відділення реабілітації персоналом. Сюди необхідні чотири реабілітологи, асистенти, старші та молодші медичні сестри. У відділенні будуть працювати мінімум дванадцять співробітників.

«У  нас індивідуально підходять до кожного пацієнта. Якщо у хворого, наприклад, проблеми з мовою, йому потрібні послуги логопеда. Зазвичай післяреабілітаційний період у таких пацієнтів може займати невизначений час. Якщо це якісь координаційні порушення, реабілітація може затягнутися й на пів року», – зауважив Микола Анатолійович.

Окрім того, наразі ведуться перемовини про виділення коштів на закупку потужного апарату КТ, який буде встановлено саме у лікарні. Зараз ця послуга для пацієнтів платна, оскільки надається приватною компанією.

Ще заступник генерального директора має намір відродити в медзакладі відділення загальної хірургії. Зараз проводити порожнинні операції, навіть залучаючи хірургів з Одеси, немає можливості, адже для цього не створено належних умов.

Також на даний час опрацьовується питання щодо створення умов для залучення спеціалістів Одеської обласної клінічної лікарні для надання консультативної допомоги мешканцям південно-західного регіону Одещини на базі поліклініки.

«Після огляду пацієнта лікарем-консультантом буде вирішуватись питання щодо подальшого виду лікування: консервативного, оперативного, стаціонарного або амбулаторного. Це буде проводитися на базі Дунайської філії, чи пацієнт буде направлений до обласної лікарні», – каже очільник Дунайської філії.

Керівник лікарні наголошує на тому, що медзаклад хоче впровадити заходи з енергоефективності. На сьогоднішній день ведуться перемовини, аби реалізувати інвестиційний проєкт із встановлення в лікарні та консультативно-діагностичному відділені сонячних електростанцій.

Микола Бондар впевнений, що лікарня – це живий організм, де повинно бути багато пацієнтів. Він пишається тим, що у порівнянні з показниками літа цього року вдалося збільшити обсяги обслуговування населення на 30%.

подключи новый интернет и ТВ в Бессарабии от Sohonet.ua за 120 грн
guest

0 коментарів
Старые
Новые Популярные
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии
0
Поділіться своєю думкою з цього приводу в коментарях під цією новиною!x