В Одеській області шукають психологів, які можуть залучатися до кримінальних проваджень за участю дітей

0 коментарів 17523 переглядів

Ви можете обрати мову сайту: Українська | Русский (автоперевод)


Система БПД (безоплатної правової допомоги) розпочала пошук спеціалістів, які можуть допомогти в певних видах кримінальних проваджень. Головною метою цього заходу є бажання захистити права дитини, забезпечити її найкращі інтереси та не допустити повторної травматизації, віктимізації під час кримінального провадження. Про це повідомляє “Бессарабія INFORM”. 

Як зазначили у Координаційному центрі з надання правничої допомоги, психологи у проєкті виконують певні функції, зокрема, допомагають підготувати дитину до процесуальних дій, створити для неї безпечне середовище під час участі у процесуальних діях. Також вони враховують її вік та особливості розвитку, ставлять дитині зрозумілі й нетравмуючі запитання, а за потреби виступають проти запитань дитині, які можуть її травмувати, від інших осіб.

Усі бажаючі мають надати пакет документів до 27 червня. Однак є певні критерії: участь у конкурсі можуть брати фахівці з вищою освітою за спеціальністю 053 «Психологія» (бакалавр, магістр).

Важлива деталь: територія залучення психологів з 1 вересня цього року  простягається фактично по тім регіонам країни, на які поширюється юрисдикція органів державної влади України. Але при поданні заяви на конкурс психологи вказують регіон, в якому бажають працювати. Можна навіть обрати декілька регіонів. Щодо оплати, то у межах пілотного проєкту оплата здійснюватиметься за міжнародної технічної допомоги.

Щоб взяти участь, потрібно зробити наступне:
– до 27 червня подати заяву про участь та інші документи через форму: https://legalaid.gov.ua/contest-psychologist/
– 4–10 липня пройти онлайн-навчання. Посилання на проходження навчання та дані для входу (логін та пароль) будуть надіслані на адресу електронної пошти психолога, зазначену у заяві про участь у конкурсі.
– 19–29 липня пройти індивідуальну співбесіду щодо мотивації до участі у проєкті.
Результати конкурсу будуть опубліковані до 20 серпня на сайтах системи БПД та Міністерства юстиції України.

Психологів, які пройдуть відбір, включать до спеціального Реєстру. Після цього вони можуть залучатися до слідчих (розшукових) та процесуальних дій за участі дітей, зокрема для опитування за методикою “Зелена кімната” та моделлю “Барнахус”.

І ще трохи інформації: сам психолог залучається до роботи по такій схемі:
– дізнавач, слідчий, прокурор, слідчий суддя або суд подає запит до системи БПД;
– система БПД призначає психолога;
– психолог бере участь у слідчих (розшукових) діях та процесуальних діях;
– готує звіт та подає його до системи БПД.

guest

0 коментарів
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии
0
Поділіться своєю думкою з цього приводу в коментарях під цією новиною!x