Четвертий національний день участі України в Стратегії ЄС для Дунайського регіону. Як пройшла подія
Ви можете обрати мову сайту: Українська | Русский (автоперевод)
Упродовж 15 та 16 травня в конференц-залі Центру етнографічного, сільського зеленого туризму і сімейного відпочинку “Фрумушика-Нова” (Бородинська територіальна громада Болградського району Одеської області) відбувся четвертий національний день участі України в Стратегії Євросоюзу для Дунайського регіону, який зібрав представників влади громад, районних адміністрацій та Одеської обласної адміністрації, а також відомих вчених, керівників громадських організацій, представників органів самоврядування, фахівців з питань екології з різних куточків України та Європи. Відвідала подію і власна кореспондентка “Бессарабії INFORM”.
Варто зазначити, що стратегія ЄС для Дунайського регіону (далі – ЄСДР) є однією з чотирьох макрорегіональних стратегій ЄС, що спрямована на зміцнення транснаціонального співробітництва в регіоні з метою подолання диспропорцій в його соціально-економічному розвитку, об’єднання та координації зусиль усіх учасників для втілення спільних проэктів.
В рамках ЄСДР країни – не члени ЄС співпрацюють на рівних умовах з країнами-членами ЄС за 12 пріоритетними напрямами, а саме:
- мобільність на водних шляхах,
- залізнична-автомобільна-повітряна мобільність,
- стала енергетика,
- культура і туризм,
- якість води,
- екологічні ризики,
- біорізноманіття, ландшафти, якість повітря та ґрунту,
- суспільство знань,
- конкурентоспроможність підприємств,
- люди та навички,
- інституційна спроможність та співпраця,
- безпека.
Кожний пріоритетний напрямок спільно координується двома державами або регіонами, які працюють у консультації з Європейською Комісією, відповідними агентствами ЄС і регіональними органами. Кожна з двох відповідальних держав призначає координатора пріоритетного напряму. Серед країн-членів ЄС в стратегії беруть участь Австрія, Болгарія, Німеччина, Румунія, Словаччина, Словенія, Угорщина, Хорватія, Чехія. Стратегія сприяє більшій згуртованості Дунайського макрорегіону та прискоренню євроінтеграційних процесів.
Серед європейських учасників форуму свої ідеї представляли: Штефан Август Лютгенау – президент Дунайського форуму громадянського суспільства, директор Foster Evrope – Фундації задля міцних європейських регіонів; Клаудіа Зінгер-Сміт – координатор пріоритетного напрямку інституційних спроможностей та співробітництва ЄСДР; Катарина Ленц – координаційний пункт ЄСДР у Відні та інші.
Серед вчених були ректори, директори інститутів, фахівці з екологічного відновлення ГО “Rewilding Ukraine”. Модератором форуму був Ігор Студенніков, виконавчий директор Центру регіональних досліджень.
В пленарній частині були обговорені питання шляхів зеленого відновлення України, розвитку місцевої демократії, українське громадянське суспільство на шляху до членства в ЄС, оновлення та трансформації, соціальні аспекти повоєнного відновлення України, регіональний вимір на прикладі інвестиційного плану відновлення Бессарабії, соціальні та екологічні виклики через співпрацю між владою, бізнесом, науковою спільнотою і неурядовим сектором.
Голова ГС “Агро-еколого-рекреаційного кластеру “Фрумушика-Нова” Олександр Паларієв не лише презентував бачення відновлення України завдяки малому бізнесу на прикладі Центру етнографічного, сільського зеленого туризму і сімейного відпочинку “Фрумушика-Нова”, а й провів екскурсію для учасників форуму смарт-селом Семісотка, де ототожнюються традиційні та новітні віяння сучасного села Бессарабії.
Форум завершився підготовкою послання українського громадянського суспільства до 13-го щорічного форуму ЄСДР та 11-го Дня участі у ЄСДР у Відні.
Протягом двох днів учасники обговорили багато актуальних і важливих питань, що сприятимуть зеленому та демократичному розвитку України.
э э э э э
Позаштатний кореспондент Бессарабії ІНФОРМ у місті Арциз