Вилківська громада має намір виділити пів мільйона гривень на інженерне та фортифікаційне облаштування державного кордону

0 коментарів 18117 перегляд

Ви можете обрати мову сайту: Українська | Русский (автоперевод)


Вилківська міська рада має намір на черговій сесії, яка відбудеться 25 квітня поточного року, затвердити Програму фінансової підтримки для інженерного та фортифікаційного облаштування державного кордону, утримання наявної і нарощення інженерної складової 17-ого прикордонного загону імені полковника Олександра Жуковського (Ізмаїльського прикордонного загону) з метою забезпечення протидії протиправній діяльності на 2024 рік. В рамках цієї цільової програми передбачено 500 тисяч гривень з місцевого бюджету, але за умови наявності потрібних коштів. Про це повідомляє “Бессарабія INFORM” з посиланням на відповідний проєкт рішення.


У проєкті цільової програми зазначається, що на тлі довготривалої збройної агресії рф проти України, посилення економічних, соціальних та воєнних загроз, зростання нестабільності у світі постають нові виклики національній безпеці не лише у сировинній, енергетичній, фінансовій, інформаційній, екологічній, продовольчій сферах, а і у поширенні зброї масового ураження, тероризмі, транснаціональній організованій злочинності, нелегальній міграції, ескалації міждержавних і громадянських конфліктів, які стають дедалі інтенсивнішими і охоплюють практично всі регіони нашої держави і більшість країн світу.

Зокрема, відмічається тенденція до зростання потоків нелегальної міграції, кількості спроб переміщення підакцизної групи товарів, боєприпасів та наркотичних речовин.

Досвід попередніх років показує, що для усунення проблем, пов’язаних з протидією протиправній діяльності на державному кордоні, необхідно забезпечити реалізацію державної політики у сфері профілактики, своєчасного виявлення та припинення протиправних дій шляхом об’єднання зусиль правоохоронних органів, органів державної влади та місцевого самоврядування, громадськості.

Забезпечення надійної охорони державного кордону неможливе без підтримки для інженерного та фортифікаційного облаштування державного кордону, утримання наявної і нарощення інженерної складової, встановлення систем оптично-електронного спостереження (СОЕС), тощо.

Одним з пріоритетних завдань на 2024–ий рік є проведення робіт з укріплення та розбудови державного кордону та виконання заходів з нарощення системи інженерних загороджень, будівництво рокадної дороги вздовж лінії державного кордону, забезпечення підрозділів охорони державного кордону України спеціальними засобами для протидії БПЛА, дронів- камікадзе та іншим ворожим об’єктам в повітряному просторі України, створення запасів для виходу на першу лінію, забезпечення необхідним інструментом та інвентарем, приладів аеророзвідки, проведення робіт з обслуговування та ремонту наявного автотранспорту, тощо. Забезпечення виконання вищезазначених заходів потребує значних коштів як з державного, так і з місцевих бюджетів.

Так, в рамках програми Вилківська громада планує виділити з місцевого бюджету пів мільйона гривень на придбання:

  • матеріалів для проведення робіт з інженерного та фортифікаційного облаштування державного кордону, виконання заходів з нарощення системи інженерних загороджень;
  • будівельних матеріалів для створення запасів для виходу на першу лінію;
  • спеціальних засобів, обладнання та матеріалів для знешкодження ворожих БПЛА, дронів-камікадзе та інших ворожих об’єктів в повітряному просторі України;
  • запчастин для проведення ремонту та послуг з обслуговування наявного парку автомобільної техніки.

Безпосереднє виконання програми покладається на відділ озброєння та інженерно-технічного забезпечення 17-ого прикордонного загону імені полковника Олександра Жуковського.

Нагадаємо: в березні поточного року голова Одеської обласної військової адміністрації розповів, що на Одещині будують фортифікаційні споруди у відповідності до військової доцільності, планування Міноборони та інженерних норм.

За словами голови ОВА, сучасні фортифікації передбачають систему траншей, бліндажів та інших укриттів як для особового складу, так і техніки.

“Окопи захищені від протікання гідроізоляцією, укріплені деревиною та насипом. Бетонні піраміди – пастки для ворожої техніки. Їх встановлено вже більше 5000 одиниць”, – підкреслив Олег Кіпер.

Фото пресслужби Одеської ОВА

guest

0 коментарів
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии
0
Поділіться своєю думкою з цього приводу в коментарях під цією новиною!x