Міжнародна Кримська платформа зробила заяву до Дня спротиву окупації АР Крим, який став першим об’єктом агресії рф проти України

0 коментарів 8262 переглядів

Ви можете обрати мову сайту: Українська | Русский (автоперевод)


Сьогодні, 26 лютого, у День спротиву окупації Автономної Республіки Крим та міста Севастополя, в Уряді оприлюднили спільну заяву Міжнародної Кримської платформи. Про це повідомляє «Бессарабія INFORM», із посиланням на КМУ.


У заяві йдеться про засудження неспровокованого, невиправданого та незаконного повномасштабного військового вторгнення Росії в Україну 24 лютого 2022 року, яке стало розширенням російської агресії проти України, що триває з 19 лютого 2014 року.

«Підтверджуємо, що Росія несе повну відповідальність за розпочату нею війну, і всі винні у воєнних злочинах мають бути притягнуті до відповідальності. Визнаємо, що військова агресія Російської Федерації проти України має далекосяжні наслідки та негативний вплив на глобальний мир і безпеку, що виходить за межі України та європейського континенту», ─ йдеться у заяві.

Міжнародна Кримська платформа підтвердила рішучу підтримку Української формули миру, заснованої на Статуті ООН, а також висловила готовність продовжувати дипломатичні та обмежувальні заходи проти російської федерації у відповідь на її військову агресію та грубі порушення міжнародного права в Україні.

«Ніколи не визнаємо спробу незаконної анексії Росією Автономної Республіки Крим та міста Севастополь, а також Донецької, Херсонської, Луганської та Запорізької областей України, що грубо порушує принципи та цілі Статуту ООН і становить пряму загрозу міжнародній безпеці з серйозними наслідками для міжнародного правопорядку. Автономна Республіка Крим та місто Севастополь, а також Херсонська, Запорізька, Донецька та Луганська області є Україною», ─ зазначено у заяві.

Нагадаємо, що АР Крим став першим об’єктом агресії російської федерації проти України.

В Інституті національної пам’яті наголошують, що задовго до його окупації Росія створила там потужну агентурну мережу, яка  дестабілізувала суспільно-політичну обстановку.

Операція із захоплення півострова розпочалася 20 лютого 2014 року – саме в цей день було зафіксовано перші порушення збройними силами Російської Федерації порядку перетину державного кордону України через Керченську протоку.

23 лютого в Севастополі відбувся 20-тисячний мітинг, на якому було “проголошено міським головою” громадянина Росії Чалого. 26 лютого російські спецслужби за “севастопольським сценарієм” зімітували масове невдоволення “київською владою” жителів Сімферополя та організували зібрання прихильників “русской весны” перед кримським парламентом. Однак потужний мітинг українських патріотичних сил, включаючи кримських татар, нівелював плани агресорів та зірвав їхні прагнення видати окупацію Росією Криму за результат бурхливого волевиявлення корінних мешканців півострова. Тепер у цей день – 26 лютого – для вшанування мужності й героїзму учасників мітингу в Сімферополі на підтримку територіальної цілісності України ми відзначаємо День спротиву окупації Автономної Республіки Крим та міста Севастополя (встановлений у 2020 році Указом Президента України № 58).

27 лютого 2014 року підрозділи спеціального призначення та десантних військ РФ захопили будівлі Ради міністрів і Верховної ради Автономної Республіки Крим, над якими підняли прапор РФ, а депутати Верховної ради Криму “ухвалили” рішення про проведення так званого референдуму щодо статусу півострова. Цей псевдоплебісцит відбувся 16 березня при великій кількості озброєних російських військовослужбовців, бойкотування “референдуму” Меджлісом кримськотатарського народу.

Перед тим – 1 березня 2014 року – Рада Федерації підтримала звернення Путіна про дозвіл на застосування збройних сил РФ на території України. Регулярні російські війська та парамілітарні формування захопили засоби масової інформації, установи зв’язку, летовища, паромну переправу в Керчі, блокували українські військові частини і військово-морські бази, де перебували кораблі ВМС України. Також ворог взяв під контроль адміністративні будівлі і транспортні магістралі.

18 березня в Москві був підписаний так званий “договір про прийняття Криму до складу Росії”. 20 березня його “ратифікувала” Державна Дума РФ, а 21 березня – Рада Федерації.

 

guest

0 коментарів
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии
0
Поділіться своєю думкою з цього приводу в коментарях під цією новиною!x