Зимове життя конопельників розцвітає в Тузловській Амазонії – як виживають пернаті мешканці в нацпарку Одещини
Ви можете обрати мову сайту: Українська | Русский (автоперевод)
Сьогодні у Національному природному парку “Тузлівські лимани” можна спостерігати незвичайне явище – тисячі конопельників кочують зграйками по пустирях та степових ділянках парку, даруючи глядачам неймовірне видовище. Про це повідомляє “Бессарабія INFORM”, посилаючись на еколога та начальника науково-дослідного відділу нацпарку Івана Русєва.
Ці граціозні птахи годуються на землі та у високотрав’ї, часто приєднуючись до інших пернатих мешканців, таких як зеленушки та щіглики. За словами екологів, до осені їх кількість в парку збільшується, а взимку конопельники можуть скупчуватися сотнями і навіть тисячами.
Найбільше птахів накопичується в прибережній зоні моря, на піщаному пересипі поблизу Тузлівських лиманів з боку Чорного моря. Чагарники на Тузлівській Амазонії стали ідеальним місцем для збору різноманітних диких трав з насінням, які приваблюють конопельників, щіглів, очеретяних вівсяників та вусатих синиць.
Конопельники вражають своїм швидким та хвилеподібним польотом. При кочуванні на великі відстані вони можуть підніматися на значну висоту, а землею пересуваються легкими стрибками. За словами експертів, вони збирають корм із землі або викльовують його із суцвіть, сідаючи на рослини.
Важливо відзначити, що навіть у сувору зимову непогоду конопельники та інші птахи знаходять укриття в заростях рослинності, уникаючи негоди та завірюх. Така різноманітність у природному середовищі Тузловської Амазонії створює ідеальні умови для виживання та розвитку диких птахів.
Позаштатний кореспондент Бессарабії ІНФОРМ у місті Ізмаїл