У керівництва України вимагають на офіційному рівні відмовитись від використання терміну “молдовська мова”

0 коментарів 30888 перегляду

Ви можете обрати мову сайту: Українська | Русский (автоперевод)


Національна Рада румунів України звернулася до українського керівництва з вимогою офіційно відректися від використання терміну “молдовська мова” на території України.


Про це повідомляє “Бессарабія INFORM”.

До Президента України, прем’єр-міністра, Міністра освіти та науки звернулися представники громадської спілки, яка налічує понад 20 національно-культурних товариств та органів преси румунської спільноти України з Чернівецької, Закарпатської, Одеської та Київської областей України.

“Звертаємось до Вас з проханням офіційно припинити використання радянської, російсько-імперської назви “молдовська мова” на державному рівні та у публічному просторі України, остаточно вирішити проблему пов’язану з викладанням неіснуючою “молдовською мовою” замість румунської у закладах загальної середньої освіти Одеської області та забезпечити повернення в цих школах викладання румунською мовою за єдиною шкільною програмою подібними діючими закладами освіти Закарпатської та Чернівецької областей”, – сказано у тексті звернення.

Зазначимо, що Одещина – єдиний регіон в Україні, де досі не відмовились від терміну “молдовська мова”, яка не визнана ніде у світі. Навіть у Молдові офіційною мовою визнана румунська.

У керівництва України вимагають на офіційному рівні відмовитись від використання терміну "молдовська мова"

У керівництва України вимагають на офіційному рівні відмовитись від використання терміну "молдовська мова"

У керівництва України вимагають на офіційному рівні відмовитись від використання терміну "молдовська мова"   У керівництва України вимагають на офіційному рівні відмовитись від використання терміну "молдовська мова"

 

0 коментарів
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии
0
Поділіться своєю думкою з цього приводу в коментарях під цією новиною!x