Розташують в портах Румунії та Молдови: енергопотреби 1 мільйона українських домогосподарств забеспечать плавучі електростанції, які відправить Туреччина

2 коментаря 15633 переглядів

Ви можете обрати мову сайту: Українська | Русский (автоперевод)


Українська національна компанія АТ “Енергетична компанія України” (ЕКУ) підписала з турецьким виробником Karpowership меморандум про постачання плавучих електростанцій в нашу країну. Вони зможуть забезпечити потреби в електриці 1 мільйона домогосподарств. Такою інформацією поділилися журналісти видання Anadolu з посиланням на заяви Karpowership.


Плавучі платформи планується розташувати в портах Румунії та Молдови, а потім транспортувати електрику через мережі згаданих країн. ЕКУ і Karpowership проведуть переговори з Бухарестом і Кишиневом щодо реалізації описаного рішення.

У підписаному меморандумі передбачено, що плавучі електростанції загальною потужністю 500 мегават почнуть оперативно виробляти електрику для потреб України. Представник Karpowership Зейнеп Харезі позитивно прокоментувала співпрацю з ЕКУ. За її словами, використання технологій компанії допоможе Україні подолати енергетичну кризу, яку спровокували атаки російських окупантів.

“Плавучі електростанції пропонують швидкі, надійні і гнучкі рішення проблем з електрикою, і ми готові підтримати Україну в цьому якомога швидше”, — заявила Харезі.

Імпорт електроенергії в Україну: остання інформація

Україна провела імпорт електрики в тестовому режимі з Румунії в кінці листопада. Це було необхідно для перевірки технічної можливості транспортування енергії з Європи у разі потреби.

Голова комітету Верховної Ради з питань енергетики та ЖКГ Андрій Герус раніше цього тижня повідомив, що імпорт електроенергії в Україну здійснюють промислові підприємства. Обсяг становить 200-300 мегават на годину, хоча загальне споживання в країні становить 12 тисяч мегават. При цьому платити за електроенергію з Європи доводиться в 2-3 рази дорожче.

У прес-службі ДТЕК вчора заявили: “ДТЕК почав імпортувати електроенергію з Європи для поліпшення ситуації в українській енергосистемі. Це дозволяє зменшити дефіцит і підтримати населення і економіку України”.

Інформація опублікована учасником форуму не є редакційним матеріалом. Редакція Бессарабії ІНФОРМ може не поділяти позицію авторів.
 • 🇷🇺=🐷=🇷🇺=🐷=🇷🇺=🐷=🇷🇺=🐷

  За своим говносимбирском гляди – чтоб китайцам не отдали 😉 А то потом повесишься на шнурках от кед своей мамки – не над кем тут будет ржать 😀

 • Аноним

  В « портах Румынии и Молдовы»!
  О, как!!! – Молдовы!!!
  порт Молдовы – поинтересуюсь, не Джурджулешты – случаем? А?
  Незаконно – подаренная земля Бессарабии молдаванам, этими тварями рогообразными!
  Ни чего за это взамен – не получили!
  Погран переход Паланка – который должен был быть передан молдаванами взамен – так и остался молдавским!
  Теперь ещё и платят налог, за проезд в Румынию, якобы по молдавской территории!!!
  Ну, ничего твари рого-бЕндерастные – и за это ответите, на висишице – без мыла!
  Твари мерзкие!

Прокоментувати

Розміщуючи коментар, ви погоджуєтесь дотримуватися правил нашого сайту