RU UA
RU UA

З початку війни у Ренійській громаді вдвічі збільшилася кількість шлюбів

0 коментарів 7047 перегляд

Ви можете обрати мову сайту: Українська | Русский (автоперевод)


З перших місяців широкомасштабної війни в Ренійській громаді вдвічі збільшилася кількість шлюбів — і ця тенденція зберігається протягом усього часу воєнного стану. Про це пише видання Рені-Одеса.


“Якщо за весь 2021 рік ми зареєстрували 99 шлюбів, то станом на 5 грудня 2022 року є вже 160 одружень. З них 32 шлюби уклали у Рені переселенці з інших регіонів України. Але найбільше цей показник виріс за рахунок одружень військових. Ті, хто служить у ЗСУ, можуть скористатися прискореним варіантом реєстрації, і пари користуються цим – ми реєструємо одруження в день звернення, – розповідає начальник Ренійського відділу державної реєстрації актів цивільного стану Олена Стеценко.

За словами Олени Вікторівни, у мирний час реєстрація актів громадянського стану у багатьох випадках була «прив’язана» до місця проживання громадян (народження, смерть, розлучення). Наразі прив’язки немає, громадяни можуть звертатися з питань реєстрації до будь-якого відділу на підконтрольній Україні території.

“З початку широкомасштабної війни до нас звертається багато вимушено переміщених осіб (ВПО). Ми навіть зареєстрували 8 померлих ВПО. Але деякі з цих громадян померли у Харкові, на Миколаївщині: там їхні родичі не змогли отримати свідоцтва про смерть – отримали цей документ у Рені. Було чимало звернень від мешканців інших регіонів України щодо отримання свідоцтва про народження дитини: маючи намір виїхати з дітьми за кордон, громадяни «згадували», що не оформили свідоцтво – прикордонники направляли їх до нас”, – підкреслила начальниця.

Фахівці наголошують –  у період військового стану з питань реєстрація актів громадянського стану можна звертатися до будь-якого відділу, який вам доступний.

Прокоментувати

Ваша email адреса не буде опублікована