RU UA
RU UA

Духовна незалежність: в Україні хочуть законодавчо заборонити діяльність УПЦ Московського патріархату та вирішити долю Києво-Печерської лаври

3 коментаря 14607 перегляд

Ви можете обрати мову сайту: Українська | Русский (автоперевод)


Рада національної безпеки та оборони (РНБО) 1 грудня доручила Кабінету міністрів запропонувати Верховній Раді  законопроект щодо унеможливлення діяльності в Україні афілійованих із центрами впливу в російській федерації релігійних організацій (Української православної церкви Московського патріархату), а також ініціювала перевірку законності перебування УПЦ МП в Києво-Печерській Лаврі.


Про це повідомив Президент Володимир Зеленський у своєму вечірньому зверненні до українців.

“Сьогодні відбулося засідання РНБО. Засідання, на якому ми розглянули численні факти звʼязків окремих релігійних кіл в Україні з державою-агресором”, – сказав глава держави.

Сьогодні Володимир Зеленський підписав указ №820/2022 про введення в дію рішення РНБО.

За словами гаранта, РНБО доручила уряду внести на розгляд Верховної Ради законопроект щодо унеможливлення діяльності в Україні афілійованих із центрами впливу в Російській Федерації релігійних організацій.

Також Державній службі з етнополітики та свободи совісті слід забезпечити проведення релігієзнавчої експертизи Статуту про управління УПЦ на наявність церковно-канонічного зв’язку з Московським патріархатом і за необхідності вжити передбачених законом заходів.

Окрім цього, доручено забезпечити перевірку наявності правових підстав і дотримання умов користування релігійними організаціями майном, яке перебуває на території Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника.

Усім органам, до компетенції яких належать питання у сфері забезпечення національної безпеки, – доручено активізувати заходи з виявлення та протидії підривній діяльності російських спецслужб у релігійному середовищі України і застосувати персональні санкції – прізвища будуть оприлюднені невдовзі.

Зеленський також сказав, що потрібно підвищити статус і посилити можливості Державної служби з етнополітики та свободи совісті.

“Відбудеться реформа цієї структури, яка дасть їй змогу реально захищати права та законні інтереси українців і держави”, – акцентував Президент.

“Ми забезпечимо для нашої держави всю повноту незалежності. Зокрема, духовну незалежність. Ми ніколи й нікому не дозволимо будувати імперію всередині української душі”, – підкреслив голова держави.

Коментарі
  • Дима

    Намазать им жопы скипидаром, загнать в скотвагоны и отправить в родную гавань.. Ахахахх!!

  • Прохор

    Слава Богу, що те сатанинське кодло прикриють

  • Семён

    В Измаиле тоже нужно всех попов перешерстить, особенно в Крепости – открыто за *руский мир* поклоны бьют.

Прокоментувати

Ваша email адреса не буде опублікована