RU UA
RU UA

За які кошти та чому саме павловнії: у Арцизі розвінчали плітки та фантазії навколо облаштування нового скверу

0 коментарів 12447 перегляд

Ви можете обрати мову сайту: Українська | Русский (автоперевод)


У Арцизі триває процес облаштування нового скверу у центрі міста. Зараз комунальники впорядковують це місце. В цей час деякі мешканці дозволяють собі публічні заяви, які являють собою лише плітки та фантазії. Але це вже наклало свій відбиток на проєкт. За які кошти будують сквер, чому мають посадити павловнії та на інші питання громадян відповіли у прес-службі Арцизької міської ради. Про це повідомляє “Бессарабія INFORM” з посиланням на офіційний сайт цієї структури.


Чому з’явилася ідея облаштування скверу?

Проблема хаотичного паркування автомобілів біля центрального ринку існує не перший рік. Через відсутність нормально облаштованої паркувальної зони, водії вимушені залишати свої авто на проїжджій частині, тим самим ускладнюючи рух транспорту та створюючи аварійну ситуацію на центральній дорозі.

Сквер між вул. Якоба Клетта та вул. Троїцька — не виняток. Окрім дороги, водії розміщують свої автівки і на зеленій ділянці скверу, фактично захопивши більшу його частину.

Тому мешканці міста та ініціатори облаштування скверу вирішили зробити 2 в 1: облаштувати новий сквер та паркувальну зону, і розмежувати їх. Фактично, все залишиться, як і було, але паркувальна зона матиме чіткі границі, які не будуть захоплювати зелену територію.

За які кошти проводяться роботи?

Арцизька міська рада завжди підтримує ініціативи мешканців в питанні благоустрою громади. Тому й надала дозвіл місцевим меценатам на втілення їх ідеї у життя.

Зауважимо, що облаштування скверу відбувається за рахунок коштів активних меценатів міста. А також нагадаємо, що з введенням військового стану в Україні, усі капітальні видатки, в тому числі і на будівництво, були заморожені. Тому міська рада не може фінансувати роботи такого плану й масштабу.

Етапи облаштування скверу

У Арцизі є багато мальовничих місць, де мешканці та гості міста мають змогу відпочити. Це і алея кохання, і парк Шевченка, і центральний парк по вул. Свободи, і невеличкий сквер біля ринку. Усі ці парки створювалися багато років тому.

Але, як і у всього, у дерев є строк придатності. Через деякий час свого життя, якщо за ними як слід не доглядати, вони починають хворіти. Ззовні вони можуть бути зеленими, але всередині — давно мертвими та сухими.

Взамін на малу кількість дерев, які було хаотично нерівномірно засаджено ще у минулому столітті, буде висаджено 50 садженців швидкозростаючих дерев, які вже навесні створять затишок для мешканців та гостей міста.

А тепер до приємного:

Вже в цьому році буде висаджено 50 садженців павлонії, 10 тисов та 100 кущів калірованого бузку 8 видів. Саме бузок стане своєрідною межею між парковальною зоною та територією скверу.

Після вирівнювання території, яку наразі виконують працівники благоустрою, на ділянці проведуть планування землі, завезуть та распределят новий слой чернозема, а також відмежують паркувальну зону від скверу.

На наступному етапі відбудеться озеленення території: посадка кущів та садженців дерев.

Також приймаються ідеї с приводу оформлення скверу: встановлення нових лавочок, проведення освітлення, ідеї з благоустрою.

І на останок відповідаємо на найголовніше питання:

«Чому саме павлонії?!»

Дерево витримує різноманітні типи забруднення, може зростати на різних типах ґрунтів і легко відростає після пошкоджень.

Така швидкість росту можлива завдяки ефективному поглинанню вуглекислого газу з атмосфери. У той час як один гектар більшості видів деревних рослин поглинає від 0,4 до 3,8 тон вуглецю, то павловнієве насадження утилізує 41,2 тон.

«Освітлення парку»

Одним з меценатів міста буде встановлено між лавками стовби з енергоефективним освітленням.

Ці кроки будуть реалізовані вже найближчим часом.

За які кошти та чому саме павловнії: у Арцизі розвінчали плітки та фантазії навколо облаштування нового скверу

Прокоментувати

Ваша email адреса не буде опублікована