В Килийском районе депутаты райсовета подготовили обращение-жалобу на мобильных операторов

В первый день непогоды в Килийском районе, а также во многих других населенных пунктах юга Одесской области, практически полностью пропала мобильная и стационарная связь. Дозвониться куда-либо или воспользоваться интернетом было невозможно. В пик непогоды люди не могли позвонить даже в экстренные службы. 

Сигнал сотовой сети исчез практически вместе с электроэнергией, хотя по законодательству мобильные операторы обязаны обеспечивать свои вышки источниками бесперебойного питания и как минимум трое суток после отключения электричества поддерживать работу сети.

В итоге, «Киевстар» и «Vodafone» возобновили свою работу на следующий день, но только в Килии. Нестабильная связь в Вилково появилась только вечером 20 января. Что касается большинства сел Килийского района, то там с мобильной связью сложности до сих пор. Оператор «lifecell» даже в Килии появился только вчера вечером, но его работа оставляет желать лучшего.

Как сообщает корреспондент «Бессарабии INFORM» из Килии, на состоявшейся сегодня внеочередной сессии Килийского районного совета этот вопрос был поднят довольно жестко. Председатель районного совета Павел Бойченко предложил депутатам проголосовать за направление жалобного обращения в Национальную комиссию, которая осуществляет государственное регулирование в сфере связи и информатизации.

«Мы считаем это преступной халатностью. Не обеспечить генератором вышки мобильной связи компаниям, которые зарабатывают миллионы долларов на жителях Килийщины, платящих каждый по 100-200 гривен в месяц за услуги мобильной связи, — это преступная халатность. Поэтому именно так расцениваем это положение вещей, именно в таком ключе сформулировано обращение в Национальную комиссию, которая контролирует и курирует работу компании мобильной связи. Скажу откровенно — только после грубых скандалов и подключения лично губернатора удалось добиться возобновления мобильной связи в городе Вилково, а по населенным пунктам района у нас по сей день нет связи. Поэтому предлагаю обратиться в комиссию, чтобы они приняли меры на своем уровне» — возмутился Павел Бойченко.

Депутаты поддержали идею единогласно.

Текст обращения:

ЗВЕРНЕННЯ ДЕПУТАТІВ КІЛІЙСЬКОЇ РАЙОННОЇ РАДИ ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ ДО НАЦІОНАЛЬНОЇ КОМІСІЇ, ЩО ЗДІЙСНЮЄ ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ У СФЕРІ ЗВʼЯЗКУ ТА ІНФОРМАТИЗАЦІЇ
Ми, депутати Кілійської районної ради Одеської області, звертаємося до Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері звʼязку та інформатизації (НКРЗІ) через такі обставини.
18-19 січня 2018 року південні території Одеської області зазнали стихійного лиха. Шквальний вітер, швидкість якого сягала 30 метрів за секунду, що супроводжувався значними опадами у вигляді мокрого снігу, призвів до великих матеріальних втрат.
Значної шкоди завдано обʼєктам електропостачання, проводового звʼязку тощо, зокрема на території Кілійського району Одеської області. Найбільші руйнування інфраструктури комунікацій відбулися у другій половині дня 18 та протягом 19 грудня.
Компетентні служби, всі залучені підприємства, організації, волонтери під час стихії та одразу після неї вживали і вживають заходів щодо усунення її наслідків. Відновлення повноцінної роботи зруйнованих мереж електропостачання та звʼязку триватиме ще значний час.
У такій ситуації населення постраждалих територій сподівається на бездоганну роботу мобільного звʼязку. Проте, вже 18.01.2018 після 13.00 всі оператори, що надають послуги з мобільного звʼязку, припинили роботу мобільного звʼязку на території Кілійського району Одеської області.
Станом на 23 січня 2018 року подекуди відновлено мобільний звʼязок, що його надає ПРАТ «Київстар». Інші оператори мобільного звʼязку надання своїх послуг на території Кілійського району не поновили. Такий звʼязок або відсутній, або якість його є вкрай низькою, невідповідною вимогам законодавства та договорів.
Така ситуація є неприпустимою! Неналежна робота операторів мобільного звʼязку у надзвичайних ситуаціях межує зі злочинною недбалістю.
Оскільки НКРЗІ забезпечує державний нагляд (контроль) за додержанням операторами телекомунікацій Правил здійснення діяльності у сфері телекомунікацій, додержанням операторами телекомунікацій умов експлуатації технічних засобів телекомунікацій в телекомунікаційних мережах загального користування, додержанням операторами телекомунікацій установлених показників якості надання телекомунікаційних послуг, Кілійська районна рада звертається до НКРЗІ щодо вивчення та аналізу ситуації, яка склалася, зокрема, на території Кілійського району Одеської області стосовно якості надання послуг мобільного звʼязку операторами, які надають ці телекомунікаційні послуги, починаючи з 18 січня 2018 року до відновлення якісного мобільного звʼязку, і вжиття заходів реагування у межах компетенції НКРЗІ аж до застосовування в установленому законом порядку відповідних санкцій до суб`єктів ринку телекомунікацій за порушення ними умов та правил здійснення діяльності у сфері телекомунікації (ліцензійних умов).
Звернення прийнято на позачерговій сесії районної ради VII скликання

В Килийском районе депутаты райсовета подготовили обращение-жалобу на мобильных операторов

Подпишитесь на наш канал в TELEGRAM

Друзья! Подписывайтесь на наш канал в Telegram и будьте всегда в курсе самых последних новостей. Клац и новости прилетают прямо к Вам в карман!