На території військової частини Білгорода-Дністровського зведуть храм
На території однієї з військових частин Білгорода-Дністровського заклали капсулу під будівництво майбутнього храму. Про це повідомляє “Бессарабія INFORM”, посилаючись на офіційну сторінку 808-ї Дністровської окремої бригади підтримки.
Як розповіли у підрозділі, чин заснування церкви на честь святителя Миколая, архієпископа Мир-Лікійських, Чудотворця, нещодавно звершив архієпископ Одеський і Балтський Афанасій у присутності представників командування бригади та гостей.
“Архієпископ Афанасій заклав капсулу з пам’ятною грамотою, у яку були вписані командир та благодійники, що долучилися до підготовки будівництва храму. Під час своєї проповіді Владика зазначив, що створення храму для військових та мешканців міста в цей нелегкий час має посилити стійкість та віру наших людей. Також архієпископ Афанасій відзначив командування військової частини та всіх ініціаторів будівництва храму високими церковними нагородами”, – йдеться у повідомленні.
На знак вдячності Владиці Афанасію подарували образ Святителя Миколая, небесного покровителя Храму бригади.
Тимчасово виконуючий обов’язки командира бригади полковник Володимир Боровик підкреслив, що ікона створена на дошках ящика з-під боєприпасів, це символізує єдність віри та мужності військовослужбовців.
Молебнем та покладанням квітів до Стіни Пам’яті загиблим воїнам бригади учасники вшанували пам’ять полеглих.
Створення власного Храму — вкрай важлива подія, вважає військовий капелан бригади протоієрей Іоан Ткачук.
“Українські захисники щодня стикаються з колосальним психологічним та фізичним навантаженням. Храм у межах бригади стане тим місцем, куди кожен військовослужбовець зможе прийти, щоб побути наодинці зі своїми думками, помолитися за побратимів або знайти розраду у розмові з капеланом”, – підкреслив капелан.
Довідково: У православній церковній традиції процес закладання капсули є надзвичайно урочистим і символічним, він називається “Чин на заснування церкви”. Заснування церкви розпочинається з так званої закладної дошки або закладного каміння, що відбувається шляхом освячення пам’ятної грамоти, яка закладається у капсулу та розміщується на місці майбутнього вівтарю. Цей акт символізує “заснування на камені віри” (за євангельським образом). Це нагадування про те, що церква будується не лише як будівля, а як “дім Божий”, що має стояти віки.
Раніше ми повідомляли: Правоохоронці розповіли щемливу історію 9-річного одесита, який через російську атаку втратив маму і дім
Залишити коментар