Дякуємо, що читаєте нас українською💪

Зміни клімату: біля Татарбунарів різдвяна квітка пробудилася у грудні

Інна Дерменжі 0 коментарів 2754 перегляду

Ви можете обрати мову сайту: Українська | Русский (автоперевод)


У нацпарку «Тузлівські лимани» унікальна рослина біля Татарбунарів, яку місцеві звуть брандушка, пару днів тому випустила бутони квіточок, не дочекавшись зазвичай Нового року чи Різдва. Йдеться про пізньоцвіт анкарський (Colchicum ancyrense), занесений до Червоної книги України. Про це розповів одеський еколог, співробітник нацпарку Іван Русєв, передає «Бессарабія INFORM».


Вже багато років поспіль вчений спостерігає за пробудженням пізньоцвіта анкарського на Різдво недалеко від Татарбунарів.

Його ареал у цих краях щорічно скорочується, і дивовижна рослина може скоро взагалі зникнути, як колись – з національного парку. Тому в минулому році нацпарк звернувся за дозволом в Міндовкілля, щоб цю рослину пересадити з незаповідної місцевості в нацпарк, де вона колись зустрічалась. І це вдалося зробити. Восени цього року було висаджено рослини на трьох ділянках.

Зміни клімату: біля Татарбунарів різдвяна квітка пробудилася у грудні

І ось диво. Не дочекавшись Різдва і Нового року у рослин з’явились квіточки в середині грудня. Цей факт унікальний і свідчить про можливості відтворення рослини. І ще демонструє, що в природі наявні зміни, які “пробудили” квітку.

Зміни клімату: біля Татарбунарів різдвяна квітка пробудилася у грудні

«Це неймовірно ранній строк появи брандушек. За більш 30 років, що я спостерігаю за такими рослинами біля Татарбунарів, такого раннього строку пробудження квіточок, ще не було зареєстровано», – зазначив Іван Русєв.

читайте нас в Telegram
guest

0 коментарів
Старые
Новые Популярные
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии
0
Поділіться своєю думкою з цього приводу в коментарях під цією новиною!x