Чому в назві міста Вилкове фігурує вилка

Ви можете обрати мову сайту: Українська | Русский (автоперевод)
Рельєфні особливості Кілійського гирла Дунаю майже три століття тому дали унікальну назву Вилковому Ізмаїльського району. Назвали так місто запорізькі козаки, а не липовани, як вважають деякі місцеві мешканці. Алла Коваль в своїй книзі «Знайомі незнайомці. Походження назв поселень України» пояснює, чому саме цю назву обрали козаки для населеного пункту, передає «Бессарабія INFORM».
За інформацією авторки, місто Вилкове засноване в 1708 році. Перша його назва – Липованське. Оселилися в ньому старообрядці, яких називали липовани. Їх в росії переслідувала церква.
Довідково. Липовани — російські старообрядці, які втекли в дельту Дунаю в 17 столітті під час церковного розколу. На болотах вони самотужки, з мулу, створили більше півсотні штучних островів, на яких тепер городи й хати, і досі залишаються основним населенням Вилкового. За релігію їх уже не переслідують, а впізнати липованина можна за довгою бородою та підперезаними сорочками.
У 1746 році сюди прийшли донські козаки, а в 1775 році, після зруйнування Запорізької Січі, – запорізькі козаки. Саме вони дали поселенню нову назву – Вилкове.
Ця назва пов’язана з характером русла Дунаю в цьому місці. За десять кілометрів від Чорного моря дельта Кілійського гирла робить розгалуження – вилку – на три рукави: Білгородський, Очаківській та Старостамбульський. А місто розташоване на наносних острівцях в цьому гирлі.

Позаштатний кореспондент Бессарабії ІНФОРМ у місті Ізмаїл
Це наша історія і кожен її повинен знати.