У межах нацпарку “Тузлівські лимани” знищили дві ворожі міни: вибухи змушують птахів покидати місця зимівлі
Ви можете обрати мову сайту: Українська | Русский (автоперевод)
Під час моніторингу узбережжя Чорного моря для контролю ситуації з викидом мазуту, співробітники національного парку “Тузлівські лимани” виявили дві протидесантні міни. Про знахідки розповів еколог Іван Русєв, передає “Бессарабія INFORM”.
За словами пана Русєва, першу з мін було знайдено у заповідній зоні нацпарку, де зараз зимують десятки тисяч птахів з різних частин Європейського континенту, у тому числі, і рідкісні червоноволі казарки, є фламінго, сірі журавлі та інші.
Адміністрація нацпарку проінформувала спеціальні військові підрозділи, і вибуховий снаряд був оперативно знешкоджений вночі.
“Ми, працівники нацпарку, у той час знаходячись за рекомендацією військових моряків неподалік в безпечному місці піщаних барханів, відчули реальний потужний вибух, який призводив до здригання землі і потужного стресу всього живого навколо, що спонукало багато птахів миттєво покинути місця ночівлі. Ймовірно, деякі птахи вночі повертаються, але є і ті, дуже чутливі, які покидають місця зимівлі у нацпарку”, – повідомив еколог.
Незабаром після першої знахідки, 31 січня 2025 року знову була виявлена чергова міна на піщаному пересипу у східній частині нацпарку. Її також оперативно знешкодили, але наслідки для екології будуть довготривалими.
“Жахливі наслідки рашистської війни ще довго буде відчувати наше море. І реальне розмінування акваторії Чорного моря – це питання, яке постане уже після нашої перемоги, воно буде дуже важливим. Звісно, що знадобиться залучення до цих робіт наших іноземних партнерів”, – констатував Іван Русєв.
Освіта – Південноукраїнський державний педагогічний університет, факультет іноземних мов. Досвід у журналістиці 6 років, у команді БІ – з 2018 року. Власний кореспондент “Бессарабії INFORM” у Білгород-Дністровському районі