Дякуємо, що читаєте нас українською💪

Прокуратура та поліція розповіли про криміногенну ситуацію в Ізмаїльському районі за минулий рік

Інна Дерменжі 0 коментарів 8019 переглядів

Ви можете обрати мову сайту: Українська | Русский (автоперевод)


Сьогодні, 25 лютого, під час чергової сесії Ізмаїльської районної ради депутати взяли до відома звіти про результати роботи за минулий рік керівника Ізмаїльської окружної прокуратури Романа Тактарова та начальника Ізмаїльського районного відділу поліції Віктора Герасименка. Якою є криміногенна ситуація на Ізмаїльщині, а також які цікаві безпекові проєкти впроваджуються  на території району, детально розповість «Бессарабія INFORM».


За словами керівників прокуратури та поліції, в доповідях яких зазначається майже тотожна інформація, за результатами вжитих заходів та спільних зусиль правоохоронців спостерігається покращання криміногенної ситуації в Ізмаїльському районі, зменшення рівня кримінальних правопорушень, кількості злочинів окремих категорій та покращення їх розкриття.

Безпекова ситуація на Ізмаїльщині

Протягом 12 місяців 2024 року Ізмаїльським районним відділом поліції у Єдиному реєстрі досудових розслідувань зафіксовано 2455 кримінальних правопорушень, вчинених на території району, проти 2432 за аналогічний період 2023 року.

Рівень розкриття кримінальних правопорушень по Ізмаїльському району за минулий рік становить 60,3% при середньому по області 53,5%.

При цьому, рівень розкриття особливо тяжких злочинів становить 53,1% (по області 25,5%), тяжких злочинів – 57,1% (по області 54,5%), нетяжких злочинів – 57,2% (по області 62,8%), кримінальних проступків – 66,6% (по області 52,1%).

На Ізмаїльщині зокрема зменшилася кількість умисних вбивств та замахів на умисні вбивства з 17 за 2023 рік до 12 за 2024 рік. Проте навпаки збільшилась кількість умисних тяжких тілесних ушкоджень з 8 за 12 місяців 2023 року до 11 за 12 місяців 2024 року.

У структурі кримінальних правопорушень більше третини (37,3%) складають злочини проти власності. На цьому напрямку відбулося зменшення з 599 за 2023 рік до 488 за 2024 рік. Переважну більшість злочинів вказаної категорії становлять крадіжки (45,9%). За минулий рік їх обліковано 224 проти 302 упродовж 12 місяців 2023 року (зменшення на 25,8%). Ізмаїльською окружною прокуратурою направлено 99 обвинувальних актів стосовно 102 осіб за фактами вчинення крадіжок. Рівень розкриття крадіжок по Ізмаїльському району становить 69% при середньому по області 63,5%.

«Завдяки скоординованій Ізмаїльською окружною прокуратурою роботі правоохоронних органів, направленій на забезпечення безпеки громадян, вдалося зберегти тенденцію до зменшення кількості грабежів та розбоїв на вулицях населених пунктів Ізмаїльського району та збільшення відсотку їх розкриття», – зазначив керівник прокуратури Роман Тактаров.

Прокуратура та поліція розповіли про криміногенну ситуацію в Ізмаїльському районі за минулий рік

Він розповів, що кількість грабежів торік зменшилася з 10 до 5 в порівнянні з 12 місяцями 2023 року (зменшення на 50%). Всі кримінальні правопорушення, вчинені у 2024 році, розкрито, та обвинувальні акти направлено до суду. Судом на даний час розглянуто 1 обвинувальний акт та притягнуто до кримінальної відповідальності особу за фактом вчинення грабежу.

Великою проблемою на теперішній час залишається вчинення шахрайств. Хоча їх кількість зменшилася на 10,6%, їх рівень в структурі злочинності залишається значним. Так, упродовж 12 місяців 2023 року обліковано 245 випадків шахрайств проти 219 за 12 місяців 2024 року. Минулоріч Ізмаїльською окружною прокуратурою до суду направлено 15 обвинувальних актів стосовно 15 осіб за фактами вчинення шахрайств. Судами розглянуто 10 обвинувальних актів.

Ще на Ізмаїльщині зафіксовано вісім фактів умисного знищення або пошкодження чужого майна шляхом підпалу, з яких розкрито п’ять протягом 2024 року. На даний час до суду направлено три обвинувальні акти.

Протягом жовтня 2024 року затримано подружню пару, яка за грошову винагороду вчинила підпал автомобіля місцевого мешканця.

Також в минулому році обліковано два факти умисного пошкодження об’єктів енергетики, які розкрито. У листопаді 2024 року неповнолітній мешканець села Кислиця Ізмаїльського району за грошову винагороду підпалив дві трансформаторні підстанції у себе в населеному пункті.

Ще на 55% зменшилася кількість дорожньо-транспортних пригод, що спричинили смерть потерпілого, з 20 за 12 місяців 2023 року до 9 за 12 місяців 2024 року. За результатами досудового розслідування за минулий рік до суду направлено 29 обвинувальних актів за фактами ДТП.

Роман Тактаров наголосив на тому, що Ізмаїльською окружною прокуратурою продовжено результативну роботу щодо виявлення злочинів у бюджетній сфері, в сфері протидії корупції, в земельних правовідносинах. 

Так, до суду направлено чотири обвинувальних акти за фактом вчинення корупційних злочинів, зокрема:

  • один за фактом висловлювання ув’язненим Ізмаїльського слідчого ізолятора працівнику пропозиції надати йому неправомірну вигоду у розмірі 5000 гривень за надання мобільного телефону та подальшого дозволу на користування ним;
  • два за фактом надання особами хабаря у сумі 700 та 800 доларів США голові кваліфікаційної комісії з метою успішного складання іспиту для отримання посвідчення судноводія торгівельного судна;
  • один за фактом надання неправомірної вигоди працівнику прикордонної служби з метою прийняття останнім рішення про дозвіл на перетин державного кордону України.

Також до судів направлено два обвинувальних акти у бюджетній сфері.

Так, до суду направлено обвинувальний акт за ч. 2 ст. 367 КК України стосовно службової особи Ренійської міської ради за фактом службової недбалості, а саме неналежного виконання своїх службових обов’язків через несумлінне ставлення до них під час проведення закупівлі генераторів, що спричинило шкоду на суму більше 1 млн 672 тис. грн.

Ще до суду направлено обвинувальний акт за ч. 2 ст. 367 КК України стосовно службової особи Вилківської міської ради за фактом службової недбалості, а саме неналежного виконання своїх службових обов’язків через несумлінне ставлення до них під час здійснення перевірки документів та розрахунків очікуваної вартості предмету закупівлі під час процедури відкритих торгів, що спричинило шкоду на суму більше 1 млн 132 тис. грн.

Проте депутат райради від Ренійської громади Сергій Арабаджи залишився незадоволеним роботою місцевої поліції. Так, він акцентував увагу на тому, що в Рені безкарними залишаються зловживання в бюджетній сфері, вбивства на замовлення, підпал автомобілів у подвір’ях багатоповерхівок, продаж підпільних цигарок, функціонування наркопритонів, яких, наприклад в Рені, за інформацією депутата, дванадцять.

Прокуратура та поліція розповіли про криміногенну ситуацію в Ізмаїльському районі за минулий рік

«Ці злочини поліція Ренійської громади вважає не злочинами. А потрібно, щоб в місті була жорстка кримінальна відповідальність за них», – бідкається депутат.

На жаль, начальник Ізмаїльського районного відділу поліції Віктор Герасименко проігнорував це депутатське зауваження.

Безпекові проєкти

Проте Віктор Герасименко зупинився на деяких інноваційних та безпекових проєктах, які реалізуються на території Ізмаїльського району. «БІ» розповість про два з них.

Прокуратура та поліція розповіли про криміногенну ситуацію в Ізмаїльському районі за минулий рік

Перших проєкт – «Поліцейський офіцер громади». З початку його реалізації участь у даному проєкті приймають чотири громади: Саф’янівська, Суворовська, Вилківська та Ренійська. Загальна кількість співробітників налічує десять поліцейських. Крім цього, досягнуто позитивних рішень щодо прийняття участі у проєкті «Поліцейський офіцер громади» Кілійською ТГ. На даний час громада приймає участь у 21-ому турі проєкту.

З 17 лютого в рамках 22-ого туру проєкту  «Поліцейський офіцер  громади» оголошено  відкриття чергового  конкурсного відбору  на  посади ПОГ, у тому числі  у Вилківську, Кілійську, Ренійську та Ізмаїльську  громади. Відповідно до навантаження, необхідна кількість офіцерів громади складає ще 23 поліцейських.

Другий проєкт – «Освітня безпека». На території обслуговування Ізмаїльського РВП запроваджено проєкт «Служби освітньої безпеки», який передбачає створення безпечного середовища у закладах освіти України.

«Передумовою впровадження стало, те що в країні, що перебуває в стані війни, зброя, боєприпаси і вибухонебезпечні предмети легко потрапляють із гарячих точок на мирні території та можуть спричинити до трагедій у закладах освіти. Такі прецеденти, на жаль, непоодинокі в світі та в Європі зокрема. Тому, створення Служби освітньої безпеки – проєкт, орієнтований на запобігання кризовим ситуаціям та профілактику правопорушень в освітньому середовищі», – пояснив головний поліцейський Ізмаїльщини.

На теперішній час штат передбачає 23  посади, з яких одна- начальника, одна- заступника начальника та 21 – інспекторів.

Наразі призначено шість інспекторів: несуть службу двоє, четверо – проходять першопочаткову підготовку.

Як зазначив Віктор Герасименко, із 64 шкіл Ізмаїльщини до проєкту залучений лише 21 один заклад загальної середньої освіти ( Ізмаїл – 13, Саф’янівська ТГ- 3, Кілійська громада – 3, Вилківська ТГ- 2). Як бачимо, в проєкті не приймає участі лише Ренійська громада.

Начальник Ізмаїльського районного відділу поліції Віктор Герасименко звернув увагу на те, що зараз проходить конкурсний набор з числа цивільних осіб до Сектору освітньої безпеки.

читайте нас в Telegram
guest

0 коментарів
Старые
Новые Популярные
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии
0
Поділіться своєю думкою з цього приводу в коментарях під цією новиною!x