Дякуємо, що читаєте нас українською💪

Військові посадовці ДПСУ користуються службовим становищем та пропускають через кордон родичів, – Білгород-Дністровська спецпрокуратура

Олександра Зимня 0 коментарів 17766 переглядів

Ви можете обрати мову сайту: Українська | Русский (автоперевод)


Керівник Білгород-Дністровської спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Південного регіону Єгор Швидкий розповів про корупційні та резонансні справи, які розслідують правоохоронці. Найпоширенішими правопорушеннями наразі є вимагання та одержання хабарів, а також зловживання службовим становищем. Про це повідомляє “Бессарабія INFORM”.


За інформацією Єгора Швидкого, протягом 2024 року зареєстровано понад 20 кримінальних проваджень за фактами вимагання та одержання неправомірної вигоди, насамперед пов’язаних із сприянням у переправленні військовозобов’язаних осіб через державний кордон України.

“Як наслідок, з 20-ти кримінальних проваджень фактично задокументовано понад 15 кримінальних правопорушень, з яких сім вчинені безпосередньо представниками військових формувань, зокрема це представники Державної прикордонної служби та Районних центрів комплектування. В інших випадках – це цивільні особи, які із залученням представників вище зазначених військових формувань вчиняли кримінальні правопорушення”, – зазначив очільник спецпрокуратури.

Наводячи приклад, пан Швидкий розповів, що у 2024 році задокументовано факт вимагання та одержання посадовою особою ДПСУ хабаря у понад три тисячі доларів за безперешкодний перетин військовозобов’язаним державного кордону в межах транзитної ділянки автодороги Одеса-Рені.

“За вказану грошову винагороду особі видавалася скретч-карта, яка надає безперешкодний проїзд одного з контрольно-пропускних пунктів, що в наслідку послугувало і могло послугувати до незаконного перетину державного кордону. Разом з цим, вказаний факт попереджено, підозрювану особу – затримано, обвинувальний акт відносно вказаної особи направлено до суду”, – підкреслив Швидкий.

Протягом 2024 року в дохід держави звернуто понад 600 тисяч гривень, які були стягнені за допомогою застави.

Крім того, складено понад 20 адміністративних протоколів щодо військових посадових осіб ДПСУ та ТЦК та СП, які несвоєчасно подали декларації про доходи.

Також правоохоронці виявляють випадки, коли військові використовують свої повноваження у власних інтересах.

“Протягом 2024 року виявлено та складено понад 23 адміністративні та корупційні протоколи, пов’язані із конфліктом інтересів. Вказані правопорушення полягають у тому, що особи, зокрема з Державної прикордонної служби, здійснюють пропуск через державний кордон осіб, які є їхніми близькими родичами. Вказане є дуже негативною тенденцією, тому що фактично надає можливість посадовим особам ДПСУ необ’єктивно надавати перевагу в перетині державного кордону, в першу чергу дозволяє неповноцінно перевіряти осіб та тим самим надає можливість та право перетину державного кордону України навіть в тому числі особам, які на те не мають жодних прав”.

За словами Єгора Швидкого з 23 складених протоколів наразі всі розглянуті і вказані особи притягнуті до адміністративної відповідальності.

читайте нас в Telegram
guest

0 коментарів
Старые
Новые Популярные
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии
0
Поділіться своєю думкою з цього приводу в коментарях під цією новиною!x