У великому селі Ізмаїльського району закрилася єдина аптека: люди у відчаї
Ви можете обрати мову сайту: Українська | Русский (автоперевод)
У Кам’янці Саф’янівської громади Ізмаїльського району сьогодні, 10 січня, закрилася єдина на все село аптека. Цей факт занепокоїв жителів населеного пункту, бо про відкриття альтернативного аптечного пункту нічого не повідомлялося. Стурбовані мешканці села звернулися до редакції «Бессарабії INFORM», аби з’ясувати, чи буде Саф’янівська громада, яка виступила ініціатором закриття аптеки, шукати вихід із проблемної ситуації.
«Тепер велике та квітуче село залишилося без ліків в період спалахів вірусних інфекцій. В населеному пункті проживає багато пенсіонерів, родин з маленькими дітьми, в яких немає можливості після прийому в лікаря поїхати до Ізмаїла», – бідкаються селяни.
Секретар Саф’янівської сільської ради Сергій Стандратюк у коментарі «БІ» пояснив, що у власників аптечного пункту, що розташований в одному з приміщень двоповерхової будівлі колишньої терапії, немає дозвільних документів та договору оренди на це приміщення. Зараз це приміщення буде використовуватися для потреб паліативного відділення Центральної районної лікарні Саф’янівської сільської ради, а саме відкриття їдальні.
За словами секретаря Саф’янівської сільської ради, до власників цієї аптеки було дуже багато нарікань. Зокрема, в ній продавалися ліки, які потрібно було безкоштовно надавати в рамках державної програми «Доступні ліки». Ці порушення також фіксувалися за зверненнями громадян.
«Повинен відбутися незабаром аукціон, де визначиться переможець для ведення в селі аптечного бізнесу. У двоповерховій будівлі колишньої терапії знайдеться інше приміщення, де, сподіваємося, у лютому відкриється нова аптека, яка буде працювати прозоро з усіма дозвільними документами», – зазначив Сергій Йосипович.
Довідково. В двоповерховій будівлі колишньої терапії наразі розміщуються лікарі сімейної медицини. На іншій половині будівлі планують відкрити відділення ЦРЛ, що включатиме паліативну допомогу та соціальну підтримку людям похилого віку, що не мають власного житла чи знаходяться в тяжких життєвих ситуаціях, але потребують стороннього медичного догляду. Мається на увазі, що в медичному закладі передбачено десять паліативних ліжко-місць, тотожна кількість – соціального спрямування. Тут також знаходилася єдина на все село аптека.
Від себе додамо, що обурення мешканців Кам’янки виникло недарма, бо ж керівництву Саф’янівської громади перш за все треба було подумати про доступність ліків для населення, знайшовши на момент закриття діючої аптеки альтернативний варіант відкриття іншого аптечного пункту.
Позаштатний кореспондент Бессарабії ІНФОРМ у місті Ізмаїл