Дякуємо, що читаєте нас українською💪

Фахівці нацпарку “Тузлівські лимани” за три дні зібрали майже чотири кілограми мазуту з узбережжя Чорного моря

Олександра Зимня 2 коментаря 7587 перегляд

Ви можете обрати мову сайту: Українська | Русский (автоперевод)


Протягом трьох днів працівники Національний природний парк “Тузлівські лимани” обстежували узбережжя Чорного моря в межах нацпарку для виявлення забруднених ділянок мазутом. Після обстеження майже 40 км піщаного пересипу, фахівці зібрали близько чотирьох кілограмів маслянистих залишків нафти. Про це повідомляє “Бессарабія INFORM”, посилаючись на еколога Івана Русєва.


Нагадаємо, 24 січня на піщаний пересип в рекреаційній зоні «Катранка» біля Дунайського біосферного заповідника і Національного природного парку «Тузлівські лимани» штормом винесло мазут.

Спеціалісти на місці відібрали проби морської води, для здійснення подальшого лабораторного дослідження на наявність нафтопродуктів, у відділі інструментально-лабораторного контролю Інспекції. Крім того, відібрані зразки ґрунту та морської води із мазутом, які будуть направлені на дослідження до Науково-дослідної установи «Український науковий центр екології моря».

Фахівці нацпарку "Тузлівські лимани" за три дні зібрали майже чотири кілограми мазуту з узбережжя Чорного моря

За даними Івана Русєва, у межах нацпарку знайдено одну ділянку протяжністю 200 м, шириною 30-70 см свіже викинутого у неділю мазуту дрібних фракцій -3-4 мм. Відібрані проби на дослідження в Одесі в приватну професійну лабораторію наукового співробітника Владислава Балінського.

“Увесь мазут вагою до 4 кг зібрано нами з пересипу. Зараз у нацпарку на узбережжі мазуту немає, але немає і жодних гарантій того, що його море знову завтра не викине, оскільки мільйони дрібних фракцій ще дрейфує в водах Північно-західної частини Чорного моря”, – зазначив співробітник нацпарку.

Еколог невтішно констатував – для того, аби оперативно виявляти, терміново збирати і знищувати цю загрозу,  потрібні ресурси, а у нацпарку їх просто немає.

Крім того, Іван Русєв поділився світлиною із загиблою рідкісною червонокнижною птахою, яку у мазуті знову винесло у море.

Фахівці нацпарку "Тузлівські лимани" за три дні зібрали майже чотири кілограми мазуту з узбережжя Чорного моря

Нагадаємо, що 15 грудня 2024 року в умовах шторму в районі Керченської протоки сталася аварія танкерів «Волгонефть-212» та «Волгонефть-239», яка спричинила потрапляння значної кількості мазуту в морське середовище.

Враховуючи те, що згустки мазуту поступового збільшують свою вагу та занурюються у водну товщу морських вод, можливе створення потенційних загроз його осідання на дно північно-західного шельфу Чорного моря.

Міністерство наголошує, що належна фіксація та документування цього випадку є важливими не лише для оцінки екологічних наслідків, але й для подання відповідних матеріалів до міжнародних судів з метою відшкодування завданої шкоди.

 

читайте нас в Telegram
guest

2 коментарів
Старые
Новые Популярные
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии
Ник Ник
Ник Ник

“Міністерство наголошує, що належна фіксація та документування цього випадку є важливими не лише для оцінки екологічних наслідків, але й для подання відповідних матеріалів до міжнародних судів з метою відшкодування завданої шкоди”

Поки будуть збирати та оцінювати, скільки ще живого загине!

Мегера22
Мегера22
Ответить на  Ник Ник

Якщо не шахедами нас, то мазутом!

2
0
Поділіться своєю думкою з цього приводу в коментарях під цією новиною!x