Дякуємо, що читаєте нас українською💪

В Білгород-Дністровському районі земля опинилась під шаром риби

Олександра Каверіна 0 коментарів 159705 переглядів

Ви можете обрати мову сайту: Українська | Русский (автоперевод)


Вперше за останні декілька років в Нацпарку “Тузлівські лимани” можна споглядати картину, як на суходолі поблизу лиману сформувався чималий прошарок з риб’ячих тушок. Про дивну природну аномалію сповістив еколог Іван Русєв, повідомляє “Бессарабія INFORM”.


Як розповів еколог, з весни по осінь в Тузлівських лиманах було багато анчоуса європейського або хамси. Це коротко циклічний планктоноїдний вид риб Чорного моря, який являється основним за обсягом об’єктом промислового добування причорноморських країн. Він розмножується у морі, але часто при наявності проток між морем і лиманами заходить на нагул до Тузлівських лиманів. Є дуже важливим для хижих видів риб та дельфінів.

На днях вслід за різким погіршенням погодних умов і падінням температури повітря до -5, а води в мілководних лиманах близько до нуля, стався вперше викид хамси молодого віку на берег. Це сталося на західному березі лиману Шагани протяжністю біля 6 кілометрів. Імовірно внаслідок високої чисельності популяції у цьому році, затримки її в місцях нагулу на мілководних і дуже багатих на природні корма лиманів, різкого погіршення метеорологічних умов та переохолодження риби“, – розповів Русєв.

Зазвичай у осінній період хамса мігрує на зимівлю в різні глибинні райони Чорного моря, переважно до кримських та кавказьких берегів, берегів Туреччини, де утворює великі зимові скупчення. Але у цьому році зграї хамси останніх генерацій, які зайшли літом з моря в лимани, затримались і попались під негоду. Викид хамси на берег зафіксували під час рейду начальники наших двох відділень нацпарку Вадим Самсон та Сергій Нагаев.

Проте, за твердженням спеціалістів, нервувати не варто з цього приводу, адже риба, викинута лиманом, не пропала – вона стала важливим харчовим ланцюжком для різних видів хижих птахів та ссавців: шакалів, лис, борсуків, єнотоподібних собак, мартинів, бакланів, пеліканів та інш. Також у цей час можна було спостерігати за різними великими скупченнями рибоїдних птахів, які полювали на хамсу.

Додамо, що за даними попередніх розрахунків на берег з врахуванням кількості виловленої птахами напівживої риби, викинуло біля 3,5-4 тонн хамси.

На фото: 1. До війни місцеві рибалки на промислі хамси у Чорному морі (фото Іван Русєв), 2-4 викид хамси останніми днями (фото Юлія Веселова).

В Білгород-Дністровському районі земля опинилась під шаром риби
 В Білгород-Дністровському районі земля опинилась під шаром риби
В Білгород-Дністровському районі земля опинилась під шаром риби
В Білгород-Дністровському районі земля опинилась під шаром риби
читайте нас в Telegram
guest

0 коментарів
Старые
Новые Популярные
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии
0
Поділіться своєю думкою з цього приводу в коментарях під цією новиною!x