Троє жителів Ізмаїльського району “поплатилися” за любов до зброї та боєприпасів
Ви можете обрати мову сайту: Українська | Русский (автоперевод)
Трьом мешканцям Ізмаїльського району, які зберігали вдома, носили при собі та збували зброю і боєприпаси, призначили покарання у вигляді позбавлення волі з іспитовим строком. Про це повідомляє “Бессарабія INFORM”, посилаючись на обласне управління поліції.
За інформацією правоохоронців, у травні викрили 38-річного жителя міста Вилкове, який у комендантську годину ішов по вулиці зі стартовим пістолетом, переробленим у вогнепальну зброю, з глушником та гумовими набоями.
Правоохоронці вилучили зброю і скерували на експертизу, яка показала, що пістолет є нестандартною короткоствольною вогнепальною зброєю, придатною до пострілів. Чоловік пояснив, що знайшов її на березі Дунаю і взяв для самозахисту.
Пізніше було викрито 22-річного ізмаїльця, який зберігав вдома дві ручні осколкові гранати і підшукував на них покупців. Крім того, молодик на одній із вулиць міста продав малознайомому чоловіку заборонений «товар» за п’ять тисяч гривень.
В якості речових доказів правоохоронці вилучили з незаконного обігу дві придатні до вибуху ручні осколкові гранати РГД-5, що було підтверджено висновками експертів, а також кошти, отримані зловмисником у протиправний спосіб. Канал постачання боєприпасів молодикові поліцейські встановлюють в рамках окремого кримінального провадження.
Свій вирок за зберігання небезпечного предмету отримав і 32-річний житель міста Кілія. У домоволодінні чоловіка слідчі провели санкціонований обшук, в ході якого виявили в гаражі гранату Ф-1. Її придатність до вибуху в подальшому підтвердили експерти. Боєприпас чоловік знайшов на Донеччині і тримав удома в якості сувеніру.
Всім фігурантам висунуто обвинувачення, залежно від скоєного, у придбанні, зберіганні, носінні та збуті бойових припасів і вогнепальної зброї без передбаченого законом дозволу.
Обвинувальні акти за частиною 1 статті 263 Кримінального кодексу України були скеровані до суду. Дослідивши надані поліцейськими докази та взявши до уваги щире каяття, стан здоров’я та сімейні обставини обвинувачених, суд визнав останніх винними і призначив їм покарання у вигляді трьох і чотирьох років позбавлення волі з випробувальним терміном два роки. Впродовж цього періоду засуджені зобов’язані з’являтися на реєстрацію до уповноваженого органу з питань пробації, повідомляти про зміну місця проживання, роботи або навчання. У разі порушення встановлених зобов’язань їм може загрожувати ув’язнення.
Позаштатний кореспондент Бессарабії ІНФОРМ у місті Білгород-Дністровський