Дякуємо, що читаєте нас українською💪

Крапка чи кома? У Білгороді-Дністровському прийняли рішення про подальшу долю районної лікарні

Катерина Матієшина 1 коментар 26109 переглядів

Ви можете обрати мову сайту: Українська | Русский (автоперевод)


Епопея з Білгород-Дністровською районною лікарнею, яка тривала протягом довгого часу, нарешті завершилася на сесії міської ради 13 грудня. Якиим чином народні обранці визначили подальшу долю медзакладу, розповість далі «Бессарабія INFORM».


Нагадаємо, питання об’єднання двох лікарень, які територіально знаходяться в одному місті та у пішій доступності одна від одної, обговорювалось протягом багатьох років. Після великої кількості обговорень за участі представників різних щаблів влади та невизначеності, у вересні 2023 року КНП отримало нового власника ─ Білгород-Дністровську міську раду.

На сесії міської ради 3 листопада минулого року було прийняте рішення «Про реорганізацію комунального некомерційного підприємства «Білгород-Дністровська центральна лікарня» Білгород-Дністровської міської ради шляхом приєднання до комунального некомерційного підприємства «Білгород-Дністровська міська багатопрофільна лікарня» Білгород-Дністровської міської ради». Однак дане рішення було скасоване на сесії 5 квітня 2024 року, а замість реорганізації заклад вирішили ліквідовувати.

Далі – питання знову «зависло», допоки працівники районної лікарні не отримали на руки попередження про скорочення. Ця ситуація викликала велике обурення персоналу, який під новий рік мав залишитися «на вулиці». Свою позицію щодо збереження закладу у тому статусі, в якому він знаходився, ініціативна група працівників лікарні прийшла висловити на заплановану на 17 жовтня сесію, але через відсутність кворуму того дня вона не відбулася.

Крапка чи кома? У Білгороді-Дністровському прийняли рішення про подальшу долю районної лікарні

На виступах у сесійній залі медики не зупинилися. Вже 24 жовтня вони разом з небайдужими мешканцями міста та району зібралися на території районної лікарні, аби звернути увагу громадськості та депутатів на ситуацію, що склалася.

Пізніше колектив лікарні прийшов мітингувати і до стін Білгород-Дністровської РВА. Медпрацівники звернулися до очільника району Василя Самокиша з проханням втрутитися в ситуацію та призупинити процес ліквідації лікарні.

Громадськість просила начальника РВА зібрати керівників міського та районного закладів, депутатів міськради, а також колектив райлікарні, аби детально вивчити проблему та пояснити народним обранцям, яку помилку вони зробили, прийнявши рішення про ліквідацію.

Крапка чи кома? У Білгороді-Дністровському прийняли рішення про подальшу долю районної лікарні

Така зустріч відбулася. Про її висновки на своїй сторінці розповіла депутатка міськради Оксана Соколенко, яка висловила сподівання, що її колеги змінять прийняте рішення та “залишать на стан війни два медичних заклади”. Однак зібратися депутатам Аккермана у визначену дату 28 листопада не вдалося. Сесію перенесли на “невизначений термін”.

З метою роз’яснення подальшої долі лікарні та її персоналу в Білгороді-Дністровському відбулася пресконференція, участь у якій взяли керуючий справами виконавчого комітету міської ради Ігор Величко, генеральний директор КНП «Білгород-Дністровська міська багатопрофільна лікарня» Віталій Жнякін та директор КНП «Білгород-Дністровська центральна районна лікарня» Валентин Гросул. В ході було обговорено перспективи об’єднання медичних закладів та майбутнє їхнього розвитку.

Напередодні позачергової 39-ї сесії, 12 грудня, очільник районної лікарні  Валентин Гросул провів ще одну пресконференцію, під час якої наголошував на фінансовій спроможності та самоокупності закладу. Він запевнив, що медичний заклад є здатним надавати високоякісні медичні послуги та висловив сподівання, що депутати міськради відхилять рішення про ліквідацію лікарні, яке було прийняте раніше, та збережуть важливу інфраструктуру для громади.

За інформацією головного лікаря, лікарня заробила понад 50 мільйонів гривень за медичними пакетами, що підтверджує її фінансову спроможність. На рахунку медзакладу залишилось близько 13 мільйонів гривень, що є важливим показником стабільності. Враховуючи це, Валентин Гросул підкреслив, що лікарня не тільки працює на розвиток, але й має достатньо ресурсів для підтримки своєї діяльності в майбутньому.


Він також повідомив, що обласна комісія висловила рекомендацію міській владі утриматися від ліквідації медичного закладу: причиною цьому стали не тільки фінансові результати, але й важливість збереження робочих місць для місцевих мешканців.

Крім того, Валентин Гросул зазначив, що міський голова Віталій Граждан ще до свого затримання висловлював намір залишити лікарню в разі стабільної фінансової ситуації. За його словами, планувалося прийняти остаточне рішення після нового року, коли всі б мали можливість більш чітко оцінити ситуацію.

За словами Валентина Гросула, за останніх 11 місяців, що він очолює лікарню, депутати не проявили жодної ініціативи щодо підтримки закладу чи зацікавленості в тому, як він функціонує.

На питання журналістів щодо фінансової підтримки з міського бюджету, яка була надана зокрема у 2024 році, була надана відповідь,  що лікарня має достатньо ресурсів для самостійного покриття витрат на комунальні послуги, проте, згідно з чинним законодавством, це фінансове навантаження покладається на органи місцевого самоврядування. Саме тому з міського бюджету було виділено дотацію на покриття цих витрат.

Крапка чи кома? У Білгороді-Дністровському прийняли рішення про подальшу долю районної лікарні

Вранці 13 грудня перед початком засідання сесії на площі біля виконкому знову зібралися працівники районної лікарні із закликами не ліквідовувати установу. Далі всі перейшли безпосередньо до сесійної зали.

Крапка чи кома? У Білгороді-Дністровському прийняли рішення про подальшу долю районної лікарні

Крапка чи кома? У Білгороді-Дністровському прийняли рішення про подальшу долю районної лікарні

Цього разу кворум був. Депутати різних фракцій та партій у кількості 29 людей зібралися, аби визначитися нарешті із подальшою долею КНП «Білгород-Дністровська районна лікарня». На сесії також були присутні навіть двоє обласних депутатів – Олександр Денисенко та Алла Гінак.

Крапка чи кома? У Білгороді-Дністровському прийняли рішення про подальшу долю районної лікарні

Крапка чи кома? У Білгороді-Дністровському прийняли рішення про подальшу долю районної лікарні

Здавалося б, нічого не віщувало біди, але проведення сесії опинилось під загрозою ─ електронна система для голосування повністю «полетіла», і місцеві фахівці не могли вирішити дану ситуацію.

Попередньо було оголошено, що спеціалісти уже зв’язалися із розробником, тож найближчими годинами систему налагодять.

Депутати запропонували, щоб недарма втрачати час, заслухати позицію усіх причетних до даного питання людей. Перед присутніми виступив депутат обласної ради Олександр Денисенко.

«До мене зверталися неодноразово і депутати, і працівники районної лікарні. І таким апогеєм цього всього було те, що 3 грудня група працівників лікарні стояла з транспарантами під стінами обласної державної військової адміністрації. Вийшовши до них я зрозумів, що це питання вже не може бути вирішене десь тут: нема порозуміння ─ нема порозуміння між закладами, нема порозуміння, що чогось ми в ці тяжкі часи не можемо допомогти один одному. Тому цю групу представників запросили в обласну військову державну адміністрацію, був проведений круглий стіл, і після того було рішення, щоб на черговій комісії з питань охорони здоров’я та соціальної політики в екстреному режимі включити це питання для обговорення», ─ зазначив він.

За словами обласного депутата, за результатами обговорення було вирішено рекомендувати секретарю, в.о. міського голови Олександру Скалозубу скликати та провести позачергову сесію і розглянути питання про скасування рішення від 5 квітня 2024 року № 1216-VIII «Про припинення комунального некомерційного підприємства «Білгород-Дністровська центральна районна лікарня» Білгород-Дністровської міської ради шляхом ліквідації»,  з метою збереження кадрового потенціалу та робочих місць.

Зважаючи на це, Олександр Денисенко звернувся до депутатів щодо врахування рекомендацій комісії при прийнятті остаточного рішення. Перед присутніми також знову виступив очільник районної лікарні та медичні працівники.

Крапка чи кома? У Білгороді-Дністровському прийняли рішення про подальшу долю районної лікарні
За трибуною депутат Одеської обласної ради Олександр Денисенко

Крім того, на вимогу частини депутатів до виступу запросили начальника управління охорони здоров’я Департаменту соціальної політики Андрія Соломієнка. Зокрема, депутатів цікавила думка посадовця та його бачення щодо вирішення ситуації, яка склалась.

«Стосовно, що було зроблено в нашій міській територіальній громаді: в минулому році, згідно з реформуванням, нам на міську раду передано було від районної ради заклад охорони здоров’я  – Білгород-Дністровська центральна районна лікарня Білгород-Дністровської районної ради, де в рішенні було сказано, що «ми передаємо для подальшого приєднання – реорганізації шляхом приєднання до міської багатопрофільної лікарні». Департаментом сімейної та соціальної політики та охорони здоров’я підготовлений був проєкт рішення, і ми докладували на комісіях стосовно реорганізації шляхом приєднання. Відбулося голосування і більшістю депутатів воно було проголосовано за реорганізацію шляхом приєднання. Було створено комісію з реорганізації, були надані пропозиції. Потім з’явилося рішення про ліквідацію районної лікарні», ─ повідомив він.

На питання депутатів, як з’явилося рішення про ліквідацію, очільник управління зазначив, що про це рішення дізнався вже пізніше, після сесії.

Частина депутатів зазначала, що рішення про ліквідацію з’явилось «ні звідки», а депутатів та громаду просто ввели в оману, що можна вважати приводом для втручання правоохоронних органів.

Конкретної відповіді про бачення щодо подальшої долі районної лікарні від Андрія Соломієнка не пролунало.

Крапка чи кома? У Білгороді-Дністровському прийняли рішення про подальшу долю районної лікарні
Начальник управління охорони здоров’я Андрій Соломієнко

На пленарному засіданні також виступила депутатка обласної ради Алла Гінак, ексочільниця Білгорода-Дністровського, яка висловилася проти ліквідації медзакладу, адже від початку процесу передачі лікарні новому власнику про ліквідацію не йшлося.

«І я, як депутат обласної ради, теж нічого не вирішую. Я приїхала теж “достукатися” до депутатів, може хтось почує один-два, та й вистачить голосів за той проєкт рішення, який є. Я не буду ту історію, всі вже знають, в подробицях усіх, як воно було – перше рішення, друге рішення. При чому перше рішення було прийнято не просто так, там був лист з обладміністрації і “примусили” міську ради прийняти районну лікарню. Так? Міська рада не збиралась цього робити – і все. Кластерна лікарня повинна була об’єднати дві лікарні – районну і міську. І звідки взялося інше рішення? Тому що тут пропонує обласна рада об’єднати Білгород-Дністровську центральну районну лікарню і Білгород-Дністровську міську лікарню шляхом приєднання. Чітко прописано було, чітко районна рада приймає таке саме рішення. Потім міська рада приймає аналогічне рішення – шляхом приєднання. Депутати пам’ятають, все було зроблено, як треба. Потім це рішення не виконувалось, там були чітко прописані строки. І перше питання – чому воно не виконувалось? Я не знаю, кому задавати? Депутатам, мабуть. Керуючому справами, кому? Голові комісії? Хтось повинен був робити ці кроки», ─ зазначила вона.

Обласна депутатка також закликала міських колег виважено підійти до прийняття рішення та зберегти районну лікарню й не залишати людей без роботи.

Крапка чи кома? У Білгороді-Дністровському прийняли рішення про подальшу долю районної лікарні
Депутатка Одеської обласної ради Алла Гінак

Також депутати заслухали керівника міської багатопрофільної лікарні, депутата міськради Віталія Жнякіна. Не заважаючи на те, що доповідача періодично перебивали інші депутати, він окреслив своє бачення ситуації.

«У нас з вами є рішення сесії останнє про ліквідацію районної лікарні. Готував це рішення департамент соціальної політики. Департамент цей і вносив рішення на сесію… Після чого у нас з вами була сесія, на якій було прийнято  21 депутатом рішення про ліквідацію. Після чого, мені, як керівнику міської лікарні, дали мені завдання з тим, щоб максимально зберегти медичний потенціал районної лікарні, для того, щоб кластерна лікарня прийняла до себе співробітників районної лікарні. Була проведена робота з Валентином Івановичем (Гросулом – ред.), розроблена концепція “влиття” районної лікарні до кластерної лікарні. По цій концепції медичний потенціал весь збережений, лікарі всі будуть працювати в тих же кабінетах, на місцях, де вони працюють на сьогодні. Як хворі йшли до лікарів районної лікарні, так вони і будуть іти», – наголосив він.

Депутатка міської ради Оксана Соколенко у свою чергу заперечила слова Віталія Жнякіна, сказавши, що дана інформація є обманом, а люди знають зовсім інше.

Головуючий на сесій Олександр Скалозуб зробив зауваження колезі.

«Я не розумію, чому інші доповідачі, які були, ви не перебивали їх , а зараз ви перебиваєте. Навіщо ви це робите? Давайте поважати друг друга», ─ підкреслив він.

Продовживши свій виступ, очільник міської лікарні зазначив, що після розроблення концепції приєднання, було вирішено, що весь склад лікарів буде працювати в кластерній лікарні. Він також повідомив, що на ім’я голови ліквідаційної комісії був направлений гарантій лист, в якому прописано, що міська лікарня працевлаштовує, згідно з переліком, лікарів, медичних сестер та санітарок, відповідно до концепції розвитку медичного закладу на наступний рік.

Також Віталій Жнякін зазначив, що наразі це чи не єдиний випадок в Україні, щоб одна міська рада районного значення мала дві лікарні з однаковими пакетами від НСЗУ, адже у районній лікарні відсутні на даний час будь-які особливі пакети, яких немає у міській лікарні. У районній лікарні, як озвучив Валентин Гросул, працює терапевтичне, хірургічне та приймальне відділення, які є і в міській лікарні.

Гендиректор міської багатопрофільної лікарні також зазначив, що медицина та медичне обслуговування ніяким чином не постраждають. Він наголосив, що працівники районної лікарні ще з 2023 року знали, що заклад знаходиться поза мережею і як юридична особа буде припинений. В якій момент це мало відбутися ─ на розгляд власника, яким на даний час є Білгород-Дністровська міська рада.

Крапка чи кома? У Білгороді-Дністровському прийняли рішення про подальшу долю районної лікарні
Генеральний директор КНП “Білгород-Дністровська міська багатопрофільна лікарня”, депутат міської ради Віталій Жнякін

Перед своїми колегами виступив також місцевий депутат Борис Юрескул.

«Ми вже сьогодні маємо результат дій. Недопрацювання були свого часу. Але сьогодні ─ не пошук винних, а пошук вихода з даної ситуації. І я підтримую колегу, який сказав, що на сьогодні дійсно вже склалася така ситуація. Треба спинити те, що завело да такого “тупіка”, можна сказать. Тому, дійсно, треба прислухатись і до обласних депутатів, прислухатись до колективу, який сьогодні вже дійсно в такому стані, що завтра вони вже ліквідовані, а це треба розуміти – сто відсотків звільнені. Тому такий стан сьогодні людей. Я їх розумію, тому давайте не будем це робити (ліквідовувати лікарню – ред.). Зробимо так, як сама обстановка цього потребує: відмінити те рішення про ліквідацію, і працює комісія», ─ зазначив він.

Крапка чи кома? У Білгороді-Дністровському прийняли рішення про подальшу долю районної лікарні

Оскільки «реанімувати» електронну систему голосування не вдалося, народні обранці почали працювати в режимі поіменного голосування. Зважаю на велику кількість питань порядку денного, левову долю з них довелось виключити, а тому вони будуть розглянуті уже на наступній сесії.

Питання ж щодо скасування рішення про ліквідацію районної лікарні було вирішено розглянути першим.

І хоч засідання проходило в напруженій атмосфері під поодинокі вигуки «Ганьба!», депутати одноголосно прийняли рішення про скасування попереднього щодо ліквідації районної лікарні.

Варто зазначити, що крапку у цій історії ставити занадто рано, адже наразі в новому рішенні йдеться про створення комісії, яка ще раз детально вивчатиме всі аспекти та «підводні каміння» функціонування на території міста двох лікарень, що фактично дублюють функції одна одної.

Крапка чи кома? У Білгороді-Дністровському прийняли рішення про подальшу долю районної лікарні

Крапка чи кома? У Білгороді-Дністровському прийняли рішення про подальшу долю районної лікарні

Крапка чи кома? У Білгороді-Дністровському прийняли рішення про подальшу долю районної лікарні

Крапка чи кома? У Білгороді-Дністровському прийняли рішення про подальшу долю районної лікарні

Крапка чи кома? У Білгороді-Дністровському прийняли рішення про подальшу долю районної лікарні

Крапка чи кома? У Білгороді-Дністровському прийняли рішення про подальшу долю районної лікарні

Крапка чи кома? У Білгороді-Дністровському прийняли рішення про подальшу долю районної лікарні

Крапка чи кома? У Білгороді-Дністровському прийняли рішення про подальшу долю районної лікарні

 

 

читайте нас в Telegram
guest

1 Коментар
Старые
Новые Популярные
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии
юрий
юрий
27 дней назад

серед депутатів бувають , нащастя люди, рідкісне явище…особливо насмішило “зверненя до Самокиша”??? а у Вас є гроші до нього звертатись???

1
0
Поділіться своєю думкою з цього приводу в коментарях під цією новиною!x