В Ізмаїльському районі домашні кривдники продовжують обирати неправильний шлях
Ви можете обрати мову сайту: Українська | Русский (автоперевод)
У квітні та серпні цього року двоє чоловіків з Ізмаїльського району 51-го та 55-ти років були визнані винними у вчиненні домашнього насильства відносно співмешканки та матері за ч. 2 ст. 173-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Суд наклав на домашніх тиранів штраф розміром 680 та 340 гривень відповідно та зобов’язав пройти програму для кривдників, строком на три місяці. Штрафи правопорушники сплатили, а проходити програму для кривдників відмовились. Пояснили, що кривдниками себе не вважають, та ніякі програми їм не потрібні. Про це повідомляє “Бессарабія INFORM” з посиланням на Головне управління Нацполіції в Одеській області.
За даними фактами дізнавачі територіального підрозділу поліції під процесуальним керівництвом Ізмаїльської окружної прокуратури розпочали провадження за ст. 390-1 Кримінального кодексу України, в рамках яких висунули фігурантам обвинувачення в умисному ухиленні від проходження програми для кривдників особами, щодо яких такі заходи застосовані судом, та скерували обвинувальні акти до суду.
Суд розглянув справи порушників, визнав їх винними та призначив їм покарання у вигляді пробаційного нагляду строком на один рік. Вони повинні періодично з’являтися для реєстрації до уповноваженого органу з питань пробації, повідомляти про зміну місця проживання, роботи або навчання, узгоджувати виїзд за кордон.
За невиконання вказаних вимог до засуджених може бути застосовано більш суворе покарання.
Крім того, старший за віком правопорушник чекає на ще один вирок суду за статтею 126-1 Кримінального кодексу України, за систематичне домашнє насильство, яке він продовжував вчиняти після притягнення до адміністративної відповідальності. Матеріали цього провадження наразі слухаються в суді.
Поліцейські закликають громадян не терпіти домашніх кривдників.
“Якщо ви потерпаєте від фізичного, психологічного, сексуального чи економічного насильства в сім’ї, не замовчуйте, а відразу звертайтеся по допомогу до територіального підрозділу поліції або телефонуйте на спецлінію «102». Також цілодобову консультацію та підтримку постраждалим надають на урядовій гарячій лінії з протидії торгівлі людьми, запобігання та протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі та насильству стосовно дітей за номерами 1547 та 116-123. Максимально вичерпну інформацію щодо домашнього насильства, підтримку та допомогу в цьому питанні надасть чат-бот МВС police_helpbot“, – повідомили у поліції.
Позаштатний кореспондент Бессарабії ІНФОРМ у місті Ізмаїл