Дякуємо, що читаєте нас українською💪

У Бессарабії початок листопада виявився досить несподіваним для синоптиків

Катерина Матієшина 0 коментарів 13149 переглядів

Ви можете обрати мову сайту: Українська | Русский (автоперевод)


 Початок листопада цього року в Бессарабії виявився досить несподіваним для синоптиків. Якщо перші дні першої декади ще відзначались теплом, то згодом значно похолодало, що стало результатом надходження арктичного повітря. У деяких районах показники не відповідали звичайним нормам. Про це, посилаючись на ГМЦ Чорного та Азовського морів, повідомляє «Бессарабія INFORM».


На початку першої декади листопада на території Одеської області спостерігалась температура, яка була вищою за звичайні для цього періоду норми на 5-6°C. Це тепло протрималося до моменту, коли в результаті зміни атмосферного тиску, в регіон почало надходити арктичне повітря, що спричинило значне похолодання. У найхолодніші дні температура повітря знизилась на 4-5°C нижче норми, а в деяких районах, зокрема в Ізмаїльському (м.Ізмаїл) та Білгород-Дністровському (смт Сарата), це похолодання сягало 6-8°C.

Середня температура за першу декаду листопада на території Одеської області становила 6-7°C. В прибережній зоні температура була трохи вищою — близько 8°C. Це значно відставало від показників торішнього листопада, коли температура була на 6-7°C вищою. Порівняно з попереднім періодом, температурний режим знизився на 3-4°C.

Максимальна температура в найтепліші дні досягала 18-20°C, а температура поверхні ґрунту підвищувалася до 26-34°C. Однак, на ночі температура часто опускалась нижче нуля, що призводило до заморозків у багатьох районах. У Білгород-Дністровському районі (смт Сарата) температура вночі знижувалась до мінус 9°C, в той час як на прибережних територіях температура залишалася в межах +1°C.

Протягом декади опади були досить обмеженими, і лише 9-10 листопада на південно-західних районах області спостерігались зливи різної інтенсивності. Кількість опадів варіювалась від 1 до 13 мм, що становить від 10 до 130% від нормованої кількості для цієї декади. Найбільша кількість опадів була зафіксована в Ізмаїльському районі (м. Вилкове), де сума досягла 186% від місячної норми.

Дефіцит опадів створив певні проблеми для розвитку озимих культур. У деякі дні, через зниження середньодобової температури повітря нижче біологічного мінімуму (1-3°C), процеси росту рослин майже припинились. Через відсутність опадів на частині площ запаси вологи в орному шарі ґрунту знизились до 12-20 мм, що є недостатнім для повноцінного розвитку культур. Водночас на більшості площ, де волога зберігалася на рівні 21-31 мм, рослини могли продовжувати свій розвиток.

читайте нас в Telegram
guest

0 коментарів
Старые
Новые Популярные
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии
0
Поділіться своєю думкою з цього приводу в коментарях під цією новиною!x