Світлини з Дунайського біосферного заповідника посіли призові місця у міжнародному фотоконкурсі
Ви можете обрати мову сайту: Українська | Русский (автоперевод)
Максим Яковлєв, заступник директора з наукової роботи та орнітолог Дунайського біосферного заповідника, вкотре взяв участь у щорічному міжнародному фотоконкурсі «Вікі любить Землю». Цей конкурс, спрямований на популяризацію природно-заповідного фонду, передбачає створення бази фотографій пам’яток природи з різних куточків світу. Учасники завантажують свої роботи на Вікісховище, сприяючи наповненню Вікіпедії та інших вікіпроєктів, а також підвищуючи обізнаність про важливість охорони довкілля. Про це повідомляє “Бессарабія INFORM” з посиланням на Національну академію наук України.
У цьому році Україна посіла друге місце за кількістю завантажених фотографій серед 57 країн-учасниць, представивши 6437 світлин заповідних об’єктів. Серед призових робіт були й фотографії Максима, зроблені на території Дунайського біосферного заповідника, ландшафтного заказника «Тарутинський степ» та національного природного парку «Тузлівські лимани».
Особливе визнання отримали його роботи «Втрачене золото» та «Вона носила квіти у волоссі», зроблені в ландшафтному парку «Тарутинський степ». Вони зображують ковилу під час цвітіння — рослину, яка є символом українських степів, більшість з яких, на жаль, втрачено через розорювання. Максим зазначає, що залишки степових територій сьогодні зазнають значного антропогенного тиску, а деякі степові ділянки потрапили до зони бойових дій чи окупації. Ще однією важливою роботою стала світлина «Рожеві мрії», зроблена у національному природному парку «Тузлівські лимани». На ній зображено рожевих фламінго, які вперше масово гніздилися в Україні та ще й під час війни. Цей винятковий природний феномен привернув увагу багатьох медіа.
На церемонії нагородження в Києві стало відомо, що зазначені три його фотографії увійшли до ТОП-15 конкурсу і будуть представлені на міжнародному етапі. Для Максима це не лише визнання, але й важлива місія — привернути увагу до проблем довкілля та показати світу багатства української природи.
Окрім того ще одна світлина “Пожежа в Стенцівсько-Жебриянівських плавнях”, яку зробив М. Яковлєв на території Дунайського біосферного заповідника, посіла перше місце в спецномінації конкурсу “Втрати природи”. “Кілька років тому в Стенцівсько-Жебриянівських плавнях, що входять до складу Дунайського біосферного заповідника, спалахнула масштабна пожежа. Рятувальники не мали доступу до цих територій, лише моніторили ситуацію, аби вогонь не дістався найближчих населених пунктів. Через посушливий рік та висохлі плавні пожежа тривала майже два місяці і загалом вигоріло 2826 гектарів плавнів . На щастя, вона сталася восени, коли активність розмноження тварин була мінімальною. Наступного року, після сильного паводку, вигоріла територія ожила, наповнилася водою і життям. Утворилися мозаїчні ділянки, які стали важливими для екосистеми. Природа ще раз продемонструвала свою вражаючу здатність до відновлення” – пише Максим на своїй персональній сторінці у Facebook.
М. Яковлєв висловлює вдячність організаторам конкурсу, журі за високу оцінку його робіт, а також українським воїнам, які окрім життя людей, захищають і природні багатства України.
Позаштатний кореспондент Бессарабії ІНФОРМ у місті Ізмаїл