Дякуємо, що читаєте нас українською💪

Сьогодні в Україні відзначається День Гідності та Свободи

Олександра Каверіна 0 коментарів 8937 перегляд

Ви можете обрати мову сайту: Українська | Русский (автоперевод)


Цього дня, з інтервалом у дев’ять років, розпочалися дві доленосні для сучасної України події: Помаранчева революція 2004-го та революція Гідності 2013-го, повідомляє “Бессарабія INFORM”.


Розповімо хронологію подій, які передували запровадженню цієї визначної дати.

Помаранчева революція

Під час президентських виборів у 2004 році в Україні почалися протести, які згодом переросли у Помаранчеву революцію. Масові фальсифікації під час голосування та підрахунку голосів збурили українське суспільство. Тоді 21 листопада ЦВК оголосила попередні результати виборів, де у другому турі перемогу здобув Віктор Янукович. Прихильники опозиційного кандидата – Віктора Ющенка 22 листопада вийшли на мітинги. Згодом було проведено повторний другий тур виборів, який завершився перемогою Ющенка.

У листопаді 2005 року Ющенко заснував свято – День Свободи, але у 2011 році його наступник, Янукович, скасував свято.

Революція Гідності

21 листопада 2013 року українці вийшли на протест на майдан у Києві через рішення уряду призупинити підготовку до підписання Угоди про асоціацію з Євросоюзом. З кожним днем число учасників акції росло. Акції були мирними, допоки 29 листопада влада не застосувала силу проти учасників мітингу через заклик до відставки уряду та дострокових парламентських виборів. А вночі 30 листопада відбувся кривавий розгін майданівців. Після цього акції стали значно масштабнішими.

18-20 лютого вважаються найтрагічнішими днями того періоду: сутички в центрі Києва, підпал Будинку профспілок та розстріл снайперами учасників протесту (Героїв Небесної сотні). Після цього тодішній президент Янукович втік з України, відбулися позачергові президентські вибори, і президентом став Петро Порошенко. 13 листопада 2014 року п’ятий президент України Петро Порошенко підписав Указ № 872 “Про День Гідності та Свободи” і ним встановив, що дата відзначатиметься 21 листопада. Попереднім указом президент відновив окреме святкування Дня соборності України (22 січня).

Україна – це територія гідності і свободи. Такими нас зробила не одна, а дві революції – наш Майдан 2004 року, який був Святом Свободи, і Революція 2013 року, Революція Гідності“, – писали в офіційному повідомленні.

Ця дата стала наступницею Дня Свободи, який запровадив Віктор Ющенко, і з новою назвою перенеслася на 21 листопада. Сьогодні, на третій рік повномасштабного вторгнення рф, Україна відзначатиме День Гідності та Свободи вдесяте.

Загалом метою запровадження пам’ятної дати є утвердження в Україні ідеалів свободи і демократії, вшанування патріотизму й мужності громадян, які стали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини, національних інтересів держави та її європейського вибору.

Сьогодні в Україні відзначається День Гідності та Свободи

Сьогодні в Україні відзначається День Гідності та Свободи

читайте нас в Telegram
guest

0 коментарів
Старые
Новые Популярные
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии
0
Поділіться своєю думкою з цього приводу в коментарях під цією новиною!x