В Ізмаїлі лікування інсультів виходить на новий європейський рівень
Ви можете обрати мову сайту: Українська | Русский (автоперевод)
В Ізмаїлі пацієнти з гострим мозковим інсультом скоро отримуватимуть медичну допомогу на високому європейському рівні. В серпні після реконструкції відкривається осучаснене неврологічне відділення Ізмаїльської міської центральної лікарні, яке наразі забезпечене усім необхідним обладнанням для осіб з інвалідністю (підіймачем, ліфтом, вбиральнею). Постачання води проводиться з власної свердловини. Неврологія також має генератор. Кореспондентці “Бессарабії INFORM” вдалося поспілкуватися з генеральним директором медичного закладу Сергієм Бажаком та на власні очі побачити відновлену колишню будівлю психіатрії, де розміщуватимуться неврологія та реабілітаційне відділення. Насправді такому ремонтові та прекрасним умовам для пацієнтів могли б позаздрити будь-які обласні лікарні.
За словами Сергія Дмитровича, раніше неврологічне відділення знаходилося на першому поверсі лікарні. Через вимоги законодавства з початком реконструкції неврологія була переведена на третій поверх лікувального корпусу.
«На першому поверсі наразі зроблено по всіх стандартах сучасне приймальне відділення, яке працює цілодобово. Також тут 24/7 функціонують діагностичне відділення, де можна пройти ультразвукову діагностику, рентген, комп’ютерну томографію, електрокардіографію тощо, та ургентна лабораторія», – розповів керівник лікарні.
Відновлення двоповерхової будівлі колишньої психіатрії, де є ще напівпідвальне приміщення, здійснюється в рамках загальної реконструкції лікарні. Сучасне неврологічне відділення – це другий етап реконструкції.
Як пояснив нам Сергій Дмитрович, на другому поверсі розташовуватиметься нова неврологія на тридцять ліжко-місць з окремим інсультним блоком на дев’ять ліжко-місць для важких хворих. Тут буде проводитися спеціалістами зокрема троболізис, тобто саме те, що вимагається Міністерством охорони здоров’я України.
А от на першому та нульовому поверхах (напівпідвальному приміщенні) знаходитиметься стаціонарне реабілітаційне відділення на двадцять ліжко-місць, де пацієнти отримуватимуть нейрореабілітацію та ортопедичну реабілітацію, тобто необхідну медичну допомогу після травм.
«Це робиться задля того, аби хворі після лікування в неврології відразу могли переходити в інше відділення та отримувати нейрореабілітацію, аби людина швидше відновлювалася і адаптувалася до нормальних умов життя», – зазначив керівник медзакладу.
На даний момент, як повідомив Сергій Дмитрович, лікарня подала документи на ліцензію, а також на пакет від Національної служби здоров’я України на стаціонарну реабілітацію. Лікувальний заклад вже другий рік має амбулаторну реабілітацію, яка наразі надається в поліклініці по вулиці Клушина, 6.
У нових відділеннях створені комфортні умови для пацієнтів. Палати будуть одно-, дво-, тримісними з гарячою водою та теплом. Окрім того, у відремонтованій будівлі функціонує припливно-витяжна система вентиляції в кожному приміщенні. На кожному поверсі розміщені три санітарні кімнати з душовими та раковинами. Окрема санітарна кімната розрахована на пацієнтів з маломобільних груп.
Більш того, тут надаватимуться широкий спектр послуг з фізіотерапії, яка частково переїде з поліклінічного відділення.
Сергій Бажак наголосив на тому, що лікарні наразі необхідні середній та молодший медичний персонал, один ерготерапевт та один фізичний терапевт, помічники цих лікарів.
Додамо, що неврологічне відділення прийматиме пацієнтів з усієї України. Саме тут хворі зможуть отримати кваліфіковану медичну допомогу та реабілітацію.
Нагадаємо, що вперше на півдні Одеської області в закладі охорони здоров’я встановлять сонячну електростанцію потужністю 180 кВт. Йдеться про перинатальний центр (колишній пологовий будинок) Ізмаїльської міської центральної лікарні. Медзаклад намагаються повністю автономізувати, тому паралельно зі встановленням сонячної електростанції за сприянням Всесвітньої організації охорони здоров’я реалізується проєкт із запуску модульної котельні, яка опалюватиметься пілетами. До кінця вересня котельну повинні перевірити та запустити з підключенням до міських мереж, із дозволом комунального підприємства «ТМ Ізмаїлтеплокомуненерго».
Позаштатний кореспондент Бессарабії ІНФОРМ у місті Ізмаїл
А те, у кого уже был инсульт и находящиеся на 1-й группе, им врачи – реабилитологи положены? За 4 года хоть бы раз кто пришел. В больнице был аж 7 дней. Врачи после повторного инсульта сначала вообще похоронили. Один раз друзья частного врача привозили… Занимаюсь сам по своей методике. Результаты есть, но спецы есть спецы.