Україна та Молдова обговорили питання управління водними ресурсами в басейні Дністра в умовах зниження водності ─ Міндовкілля
Ви можете обрати мову сайту: Українська | Русский (автоперевод)
Водники України та Молдови посилюють співпрацю у сфері сталого управління водними ресурсами Дністра. Це стало можливим завдяки домовленостям Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Руслана Стрільця та Міністра навколишнього середовища Молдови Серджіу Лазаренку. Про це повідомляє «Бессарабія INFORM», посилаючись на КМУ.
У м. Кишинів в рамках домовленостей 7 червня пройшла зустріч голови Держводагентства Михайла Янчука та директора Агентства “Apele Moldovei” Андрія Антоневича. Участь у засіданні також взяли представники агентств, експерти, представники українського та молдовського гідрометцентрів, ПрАТ «Укргідроенерго».
Сьогодні басейн річки Дністер, за словами Михайла Янчука, стикається з серйозними проблемами, що загострюються внаслідок зміни клімату та воєнної агресії рф проти України.
На жаль, атаки рф на об’єкти критичної інфраструктури спричиняють аварійні ситуації у роботі об’єднаної енергетичної системи України та викликають необхідність спрацювання водосховищ.
Під час наради українські та молдовські колеги обговорили питання гідрологічного режиму річки Дністер у січні-червні 2024 року, роботи водозаборів та розглянули сценарії водозабезпечення в літній період. За висновками експертів за будь-яких сценаріїв Молдова буде забезпечена водою.
Керівники водних агенцій України і Молдови домовилися про подальшу співпрацю за такими напрямками, як дотримання режимів роботи водосховищ відповідно до правил їх експлуатації; у разі збільшення притоку води до Дністровського водосховища – акумуляцію його стоку; оновлення сценаріїв зміни клімату у басейні Дністра та підготовку заходів з адаптації; у разі погіршення ситуації з водністю річки Дністер – проведення позачергового засідання Дністровської комісії.
Сьогодні, 8 червня, українські та молдовські служби здійснять виїзд до водозабору м. Кишинів для огляду поточного стану водопостачання та характерних локацій.
«Варто зазначити, що попри збройну агресію рф, Україна виконує міжнародні зобов’язання та підтримує стале водопостачання Республіки Молдова. Разом з тим, завдяки гірській будові верхньої частини басейну Дністра, що сприяє швидкому добіганню поверхневого стоку до русла річки, навіть короткочасні літні дощі дадуть змогу повернути водність річки до норми», ─ йдеться у повідомленні.
Позаштатний кореспондент Бессарабії ІНФОРМ у місті Білгород-Дністровський